Türkiyede adsense’den para kazanabilmek neden bu kadar zor

Türkiyedeki blog sahiplerinin genel sorunu adsenseden para kazanamamaları.Aslında düşündüğümüzde az bir araştırma ile neden adsense türkiyedeki site sahiplerine para kazandırmıyor cevabını bulabiliriz.

Adsense Neden Türkiyedeki Siteler Az Ödüyor

Az çok araştırmalarım sonucunda şunlara eriştim

  1. Adsense Türkiye haricindeki bütün ülkelerde tık başına örnek;1 tl veriyor ise türkiyede tık başına 0,15 kuruş veriyor burada büyük bir ayrımcılığın olduğunu görebiliyoruz.
  2. Bir diğer araştırmam ise adsense mantığı dünya dili olan ingilizce üzerinden yürütüyor yani ingilizce dünya dili sayıldığından ingilizce olan siteler bir nevi türk sitelerden on kat daha değerli ve adsense kazançları da ona göre yüksek.

Adsensen para kazanmak içn nasıl bir site açmalıyız

Eğer sizde adsenseden para kazanmak istiyorsanız kesinlikle ingilizce,almanca olarak site açmalısınız çünkü araştırmalarıma göre bu iki dile süper tık başı ve gösterim başı adsense para veriyor.

Yok ben yabancı dil ile ugraşamam diyorsanız ve türkçe bir site açmak istiyorum diyorsanız adsenseden en çok kazanan siteler finans siteleri,sağlık siteleri,haber siteleri bu 3 kategori türkiyede iyi para kazanıyor..

Öneri; Haber sitesi çok zor neden diceksiniz okadar marka haber sitesinin yanında siz sönük kalırsınız haber sitesini eleyelim

Sağlık sitesi; güzel fikir sağlık konularına odaklı site açmak herzaman idealdir yalnız internette çok kaliteli sağlık siteleri var iyi bir seocunuz yoksa yine çok zor

Finans sitesi; İşte favori bu aslında ek gelir,ek iş, gibi tarzından site açmak herzaman hit getirir ve adsense iyi para ödüyor.. Ben adsenseden para kazanmak istiyorum diyorsanız türkiyede milyonlarca işsiz var herkes internetten iş arıyor onlara yönelik açarsanız emin olun kazanırsınız.. Hayırlı günler dilerim  eğer bu makale hakkında eklemek istedikleriniz varsa lütfen alttaki yorum kısmından yazınız.