Uzaktan Çalışırken Verimli Kalmanın 5 Yolu

İlk başta uzaktan çalışmak bir nimet gibi gözüküyor, ancak doğru stratejileri olmadan nimet çabucak bir lanet olabilir. Daha fazla özgürlük, birçok yönden, daha fazla disiplin gerektirir .

Çoğu uzaktan çalışan işçi, ofisinin dışında çalışan ilk birkaç aydan sonra verimliliğinin azaldığını bulur. Bu nedenle işçilerin eğrisinin önünde kalmak için stratejiler uygulamak hayati önem taşımaktadır.

Uzaktan Çalışırken Verimli Kalmanın 5 Yolu

İyi haber şu ki, bazı yapılar varsa, uzaktan çalışırken en iyi çalışmalarımızdan bazılarını üretebiliriz.

Son iki yıldır uzaktan açıp kapadım ve aşağıdaki beş stratejiyi kullanarak şirketin gelirlerini üç katına çıkardım ve eldeki günlük görevlerime odaklanmaya devam ettim.

Uzaktan çalışırken üretken kalmanın beş yolu vardır:

1. Belirlenmiş bir Başlatma ve Durma Süresini belirleyin

Uzaktan çalıştığınızda, sabah kalktığınızda başlangıç ​​zamanınızı ayarlamak kolay olabilir. Bu son derece sorunlu olabilir.

Hepimiz uyumak istiyorum, ama bu bizi tutan ekibimiz ile etkileşim ve diğerleri size (kızgınlık neden olabilir) kendi saatleri çalışıyoruz izlenim verir.

Ekibinizle aynı saat diliminden çalışıyorsanız başlangıç ​​ve bitiş saatinizi iş arkadaşlarınızla aynı yapın ve bu saatler boyunca çevrimiçi ve erişilebilir olun.

Şahsen, ben çalışmak Pasifik Saat Dilimi benim co-işçiler işletmek iken East Coast – bu yüzden 6 am başlar ve onlar 09:00 EST ofise geldiğinizde çevrimiçi duyuyorum.

Uyumak ya da erkenden ayrılmak cazip olabilir, ancak teslim olmaz. Onları kendi saatlerinizde yapmaya niyetli olarak işlerinden uzak tutmayın. İşinizi belirlenen çalışma saatlerinizde bitirin ve basıncın açık kalmasını sağlayın. İş hayatımızda herkesin küçük bir yapısına ihtiyacı var – ve onu ekleyecek ilk yer zamanınızın etrafında.

2. Her zaman ekibinizle bağlantı kurun

Ekibinizle birlikte sitede çalışmanın getirdiği faydaların listesi uzun. Birlikte çalışmamıza ve birlikte çalışmamıza izin verir. Takım arkadaşlarından fikirleri geri alabilir veya zor görevler konusunda tavsiyelerde bulunmak çok değerlidir.

Bu nedenle, uzaktan çalışırken, ofiste takım arkadaşlarınızın olması gereken hızlı erişimin olmaması için ek yollar bulmaya çalışmanız gerekir.

Uzaktan çalışırken, günlük olayların bir parçası olduğumdan emin olmak için mesai saatlerinde ekibimle her zaman bağlantı kurarım.

Ile Slack , biz, birbirimize sorular sorabilir Fikirlere oy ve herkes gün boyunca üzerinde çalıştığı şeyin farkında olun. Gevşek inşaat büyük ederken, aynı zamanda gibi yazılımı kullanabilirsiniz HipChat , Skype ya da Google Hangouts .

Sadece ekibinizin geri kalanının gemide olduğundan ve sizi günlük olaylarda yer almalarına izin verdiklerinden emin olun.

Şahsen, en önemli görevleri listenin en üstünde tutarak başarılı olmak istediğim beş şeyi günlük olarak kaydetmek isterim. Gary Keller kitabı ‘ Bir Şey ‘ değil tüm görevler eşit yaratılmıştır olduğunu dile büyük bir iş yok. Listenizde en çok önem arz eden şeylere önem verin.

Yapılacaklar listenize daha fazla hesap verebilirlik eklemek için, günlük listenizi ekibinizle paylaşmayı deneyin. Trello’yu ofisimizdeki görev yönetimi için kullanır ve günlük aktivitelerimizi bu platformda listeler halinde yapmaya devam ederiz.

Herkesin üzerinde çalıştıklarını ve günün sonunda ne yaptıklarını görmek için harika bir yoldur. Bir deneyin – akşamları herkes ayrılmadan önce eşyalarını çarpıtmaya motive etmekten mutlaka emin olun.

4. İş İstasyonuna Sahip Olun

Uzaktan çalışanlar, yataktan, kanepeden veya başka bir yerden rahat çalışmak için çok fazla zaman düşünüyorlar. Harika, anlamlı işler yapmak istiyorsanız, kendiniz bir iş istasyonu kurmanız gerekir.

Seni bölgeye götürür ve beyninize o belirli istasyondayken çalışma saati olduğunu söyler. Bu uzaktan çalışanlar için zor bir strateji olabilir, ancak yalnızca bir yerden çalışırsanız üretkenlikte bir artış göreceğinize söz veriyorum.

Ayrıca, TV’yi açmak için cazip olmayacak anlamına video oyunları oynamak , ya da ofiste iken yapmak olmaz başka bir şey yapmak.

Ofiste çalışırken üretkenliğinizi artırmak konusunda ciddi iseniz, bu stratejiyi iki kez düşünmeyin.

5. Dikkatinizi Dikkat Eder

Bu, hem birinci hem de dörtlü noktalara katlanır ve ofisten ayrılacağınız zaman çok önemlidir.

Evden çalışıyorsanız, çalışma saatleri boyunca çamaşır yıkama ya da bulaşık yıkamaya başlamak kolay olabilir – tuzağa düşmeyin. Çalışırken, çalışmalarınızı bir numaralı önceliğiniz haline getirmelisiniz.

Ev işleriniz saatin dışında olduğunuz zaman yapılabilir. TV’yi kapalı tutun ve YouTube tarayıcı penceresi kapalı. Evden çalışırken ofisteymiş gibi çalışın ve çevrenizin yoluna girmesine izin vermeyin.

Özet

Bu stratejilerin uygulanması güç gibi görünse de, uzaktan çalışırken üretkenlikte bir artış garantisi veriyorlar.  Bugün bir deneyin.

Uzaktan çalışırken nasıl verimli kalırsınız? Aşağıya bir yorum yazın.