2017 Yılında Online İşletmenizin Yararlanmasına Yardımcı Olmak İçin 25 Strateji

Bu yıl işinizde ne kadar ilerleme kaydettiğinizi analiz etme zamanı geldi. Cevap “o kadar değil” ise, o zaman büyümenizi hızlandırmaya başlamanın vakti geldi!

Çevrimiçi işletmelerinizin 2017’de gelişmesine yardımcı olacak pek çok strateji bulunmaktadır. Gelecek yıl hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak birkaçına göz atacağız.

2017 Yılında Online İşletmenizin Yararlanmasına Yardımcı Olmak İçin 25 Strateji

Bu sene sene Online işinizin başarısında ciddiyetle fark yaratacak 25 stratejiyle ilgili harika makaleyi sizlerle paylaşıyorum. Burada işinizin her alanıyla mücadele etmek için bir strateji var.

Okuyun Lütfen:

1. Karları Artırabilir Keskin Bir Web Sitesi Geliştirmek

Bir girişimci, ürünlerin resimlerini, şirketin hizmetlerinin faydalarını tanımlayan yayınları, iletişim bilgilerini, müşterilerin şirket ürünlerini ve indirimlerle ilgili bilgileri kullanmasına yardım eden adım adım rehberlerini içeren bir web sitesi oluşturmalıdır.

Aynı şekilde, müşterilerin sitede hesap oluşturmasına izin verebilir ve dolayısıyla bir patron her siparişin durumunu belirleyebilir, bilgileri kaydedebilir, bir tercih listesi hazırlayabilir ve bir profil oluşturabilir.

2. Müşterileri Değerlendirme Önerileri Cesaretlendirmek

Çeşitli raporlar göstermiştir ki müşterilerin daha fazla yüzde 82 mevcut ürünlerin değerlendirmeleri etkilenebilir.

Web sitenizin içerdiği inceleme sayısını artırmak için, referansları gönderen müşteriler için ücretsiz bir ürün veya indirim sağlayabilirsiniz.

3. Taşeronları Kullanın

Ayrıca pazarlama, ürünlerin onarımı, danışmanlık, tercüme etme ve yeni ürünlerin geliştirilmesi ile ilgili hizmetleri sunan taşeronları seçebilirsiniz.

Ayrıca, çeşitli analizler, taşeronların küçük bir işletmenin maliyetlerini en az yüzde 35 oranında azaltabileceğini göstermiştir.

Upwork uygun fiyatlarla harika bir iş yapmanın müteahhitleri bulmak için harika bir yerdir.

4. Bir Şirketin Yaratabileceği Karları Öngörme

Şirketin aylık kazançlarını yıl boyunca gösterecek tahmini bir model oluşturmanız ve satışları, geliri ve müşterilerin geri dönebileceği ürünleri etkileyebilecek faktörleri listeleyebilirsiniz.

Ayrıca, her bir satışın üretebileceği net karı hesaplayabilir ve her pazarlama stratejisinin sağlayabileceği satış sayısını tahmin edebilirsiniz.

5. Geliştirilmiş Pazarlama için Broşürler Sunmak

Şirketiniz yerel olarak ürün satıyorsa, işin 10 mil uzakta yaşayan bireylere broşürler gönderebilir ve varolan her müşteriye birkaç broşür vermeli ve her patronu, el ilanlarını arkadaşlarıyla paylaşmaya teşvik etmeliyiz.

Her bir broşür, şirketin iletişim bilgilerini, yeni bir müşteriye bir kerelik indirim, şirket ürünlerinin fotoğraflarını ve olumlu eleştirilerini sunan bir fişe yer verebilir.

6. Sosyal Medya Ağlarını Sık Kullanan Müşterilerin Buluşturulması

Bir Sosyal Medya profili oluşturduktan sonra, yeni ürünlere, şirketin hizmetlerinin yararlarını gösteren çalışmalara ve fiyatları etkileyen değişikliklere ilişkin güncellemeleri gönderebilirsiniz.

Ayrıca müşterilerin incelemeleri eklemesine izin verebilirsiniz ve müşterilerin ücretsiz ürünleri kazanmalarına izin veren yarışma yaratabilirsiniz. Bir müşteri sayfada bir soru gönderirse, 24 saat içinde bir yanıt vermelisin.

7. Şirket Bilgilerini Google Rehber’e Ekleme

Bir girişimci, Google Rehber’de bir giriş oluşturduğunda, şirketin reklamı, ziyaretçilerin referanslarını, fotoğraflarını, şirket adresini ve işletmenin telefon numarasını görüntülemesine olanak tanır.

Çeşitli analizlere göre, Google Rehber bir şirketin kârını yüzde 35’ten fazla artırabilir.

8. Videolar Oluşturma

Müşterilerin şirketin sunduğu ürünleri ve hizmetleri etkin bir şekilde kullanmalarına yardımcı olan çok sayıda video geliştirmelisiniz. Her klibi, ürünleri açıklayan gerçek alıcıları ve işletme sahibinin kişisel bir mesajını da gösterebilir.

Aynı şekilde, videolar, şirketin sitesinin URL’sini, işletmenin telefon numarasını ve potansiyel müşterileri ilgilendirebilecek ürünlerin bir listesini içerir.

9. Nakliye Maliyetlerinin Belirlenmesi

Alıcıların ürün nakliye ile ilgili masrafları hesaplamasını sağlayan bir yazılım programı yükleyebilirsiniz ve araç genellikle en az beş seçenek sunar ve bir müşterinin üç taşıyıcı arasından seçim yapmasına izin verir.

Çeşitli raporlar hesap makinelerinin bazı web sayfalarının dönüşüm oranlarını yüzde 15’ten fazla arttırabileceğini belirtti.

10. Promosyon Kodlarının Etkileri

Yüzde 10 indirimli kupon kodları sağlayabilir ve çoklu analizler, küçük bir indirimin şirketin aylık satışlarını yaklaşık yüzde 17 oranında artırabileceğini gösteriyor.

Ayrıca, özellikle büyük sipariş alan veya her hafta çok sayıda alışveriş yapan müşteriler için ek indirimler sunmalısınız.

11. Anahtar Kelime Öbekleri Seçme

Bir işletme sahibi, belirli anahtar kelime gruplarının sağlayabileceği trafik miktarını, her bir ifade ile ilişkilendirilen reklamların ortalama maliyetini ve her bir anahtar kelimeyi Google’ın arama kutusuna giren kullanıcı sayısını belirleyebilir.

Girişimci bir web sitesi oluşturmak olduğunda, işletme sahibi son derece alakalı ifadeler yerleştirebilirsiniz her sayfanın başlığında ve gelen bağlantıların metinlerinin anahtar kelimeleri entegre.

12. Aylık Giderlerin Hesaplanması

Ayrıntılı bir liste oluşturabilir ve envanter maliyetlerini tahmin edebilirsiniz. Ayrıca, gerekli hizmetleri sunan her işletmenin adını eklemelisiniz ve her şirketin isminin altındaki özelliklerin listesini eklemelisiniz.

Bu strateji, girişimcinin servis sağlayıcıların sunabileceği garantileri, indirimleri, bazı müşterilerin sunduğu mükemmel müşteri hizmetleri sunan şirketleri ve yardımcı hizmetleri hatırlamasına yardımcı olur.

13. Web Sitesini Geliştirme

Şirketinizin sitelerinin sıralamalarını artırmak istiyorsanız, web sitesine sürekli olarak yeni yayınlar eklemeniz, bir site haritası oluşturmanız, her sayfaya çok sayıda iç bağlantı yerleştirmeniz ve sitenin URL’sini yerel dizinlere eklemelisiniz.

Ayrıca, her bir makalenin anahtar kelime yoğunluğunu belirleyebilirsiniz ve her yayın% 1 ila% 4 arasında bir anahtar kelime yoğunluğuna sahip olmalıdır.

14. Backlink Oluşturma

Gelen bağlantıları diğer web sitelerine yerleştirebilirsiniz ve çoğu web sitesinin bağlantıları sayfaların üst bölümlerine yerleştirilmelidir çünkü Google’ın botu, her bir web sayfasının üst kısmında bulunan bağlantılara değer katmaktadır.

Üstelik, geri bağlantı sağlayan etki alanlarını ve gelen bağlantıya sahip her bir web sitesinin sıralamasını belirten yazılım yükleyebilirsiniz.

15. İstatistik Sağlayacak Yazılım Seçme

Şirketinizin web sitesini yönetirken, her bir açılış sayfasının sunduğu kârı, bir konuk tarafından ziyaret edilen sayfa sayısını, siparişlerin ortalama fiyatı ve trafik öne süren web sitelerini belirten yazılım programları yükleyebilirsiniz.

Buna ek olarak, analiz, diğer müşterileri firmaya yönlendiren konukların yüzdesini ve her müşterinin oluşturduğu toplam kazanç miktarını gösterebilir.

16. İade Edilen Ürünlerle Çalışma

Bir müşterinin yalnızca bir satın alımdan sonraki 30 gün içinde öğeleri iade etmesine izin veren bir politika oluşturmanız gerekir; bir şirket her patronun memnuniyetini özellikle garanti altına aldığında, bir işletme bazen aylık satışları yaklaşık yüzde 14 oranında artırabilir.

Şirketinizin ürünleri garanti ile geliyorsa, bir yazı oluşturmanız gerekir her garanti süresini değerlendirir ve garanti geçersiz kılabilir herhangi bir eylem. Müşterilerin geri verebileceği ürünlerin yüzdesini ve geri ödemelerin aylık maliyetlerini hesaplayan bir yazılım da ekleyebilirsiniz.

Günümüzde, bu işlemi müşterilere otomatik olarak otomatik hale getiren bir yazılım bile var.

17. Mükemmel Müşteri Hizmetini Sunuyoruz

Bu çok önemlidir. Çok dikkat.

Bir malikin müşterileri için bir telefon hattı kurması ve ziyaretçilerin deneyimli temsilcilerle sohbet etmelerini sağlayan yazılım yüklemesi gerekir.

Aynı şekilde, bir girişimci sıkça sorulan soruların bir listesini geliştirebilir ve işletme, müşterilerin müşterilerin müşteri hizmetleri temsilcilerinin eski mesajlarını görüntülemesine izin verecek hesaplar oluşturmasına izin vermelidir.

18. Şirketin Ticari Markalarının ve Patentlerinin Korunması

İşletmenizin patentleri ve telif hakları varsa, korunan tasarımların kullanımını sürekli olarak değerlendirmeli ve telif hakkıyla korunan bilgileri ve patentli tasarımları kullanan şirketlerin adlarını içeren web sitelerini gösteren bir liste oluşturabilirsiniz.

Deneyimli pazarlamacılar, ticari markaların yetkisiz kullanımının neden olabileceği parasal kayıpları da hesaplayabilir.

19. Potansiyel Müşterilerin İlgi Alanlarının Belirlenmesi

Müşterilerin tercih edeceği fiyatları analiz eden çevrimiçi anketleri, müşterilerin beğenisine sunduğu ürünleri, müşterilerin zevk verdiği hobileri ve müşterilerin konumlarını dağıtmanız gerekir.

Çeşitli analizler, anketlerin bir şirketin kârını yüzde 29’dan fazla arttırabileceğini gösteriyor.

Anketler, müşterilerin yaptığı ortalama satın alım miktarını da artırabilir.

20. Rakip İşletmelerin Stratejilerinin Değerlendirilmesi

Bir girişimci, rakiplerin kullandığı pazarlama stratejilerini, diğer işletmelerin geliştirdiği yenilikleri, rakip şirketlerin sunduğu indirimleri ve rakip web siteleri için geri bağlantı içeren web sayfalarını analiz edebilir.

Ayrıca, bir mülk sahibi, her rakibin sitesinde geçen trafiği ve şirketin web sayfalarının arama sonuçlarındaki yerini gösterecek bir yazılım kullanabilir.

21. Farklı Ürünler Sağlama

Bir işletme, müşterilerin ürün ve hizmetleri özelleştirmesine izin verebilir ve bir şirket öğeleri satarsa, müşterilerin boyutlarına, belirli tasarımlarına, aksesuarlarına ve ürünlere eklenebilecek logoları değiştirebilmesi gerekir.

Bir girişimci, bir müşteri özel ürünleri değiştirirken otomatik olarak her bir ürünün fiyatını değiştirecek bir yazılım programı da kurabilir.

22. Ücretli Reklamları Yönetme

Tıklama başına ödeme reklamcılığı kullanarak, şirketinizin reklamlarını içeren web sitelerini seçebilir, reklamları görüntüleyen konukların coğrafi bölgelerini belirleyebilir, her bir reklamın dönüşüm oranını analiz edebilir ve her reklamın günlük karlarını hesaplayabilirsiniz Üretir.

Ayrıca, belirli anahtar kelimeler içeren ve reklamların tam konumlarını seçebilen ücretli reklamlarda da teklif verebilirsiniz.

23. Hayırsever Kuruluşlarla İşbirliği Yapmak

Hayırsever kuruluşlarla ortaklıklar kurduktan sonra müşterilerin satın alma işlemlerini tamamladıklarında bağışta bulunmalarına izin verebilirsiniz ve hayır kurumunun logosunu paketler ve özel ürünler üzerine koyabilirsiniz.

Çeşitli analizler göstermiştir bu strateji büyük ölçüde bir şirketin satışlarını artırabilir ve bir iş olumlu eleştiriler sonrası müşterilerin yüzdesini artırmak olabilir.

24. Uzun Vadeli Hedeflerin Oluşturulması

Ocak 2017’den önce, gelecek yıl elde etmeniz gereken hedeflerin listesini geliştirebilirsiniz. Belgede, her dönüm noktasının mali maliyeti, işletme sahibinin tamamlaması gereken faaliyetler ve her başarının sağlayabileceği ödüller belirtilebilir.

Girişimci her hedefe ulaşmadan önce işletmenin üstesinden gelmesi gereken engellerin bir listesini de ekleyebilirsiniz.

25. Para Yatırım Yapmaya Hazırlanma

Şirketinizin performansını artırabilecek bir hizmet kataloğu oluşturmanız gerekir; her hizmetin fiyatını, her bir yatırımın potansiyel etkilerini ve her hizmetin düşebileceği aylık giderleri belirtebilirsiniz.

Ayrıca, satışları artıracak ve müşterilerin genel memnuniyetini artıracak yeni teknolojilerin tanımlarını geliştirebilirsiniz. Ardından, 2017’de şirketinize yapacağınız toplam para miktarını hesaplamalısınız.

Size para yatırmaya yardımcı olan birkaç şirket ve kaynak var. Bu sadece işletmeniz için doğru olanı seçmek meselesidir.