Başarı Başarılmadan Önce Başarısız Olmanız Gereken 5 Nedeniniz

Başarısızlık, herkesin korktuğu bir kelime. Alan kim olursa olsun, durumun veya muhalefetin kim olursa olsun kimse başarısız olmak istemez. Herkes bu tehditkar sözcüğün dışına çıkmak istiyor.

Ancak, gerçekten bir tehdit mi? Veya insanlar bunu yaptırdı mı?

Çocukluğumuzdan beri, akademisyenler, spor müsabakaları ya da başka herhangi bir şey olsun başarısız olduğunu duyduk. Toplum başarısızlığın bir nimet yerine bir lanet olarak değerlendirildiği bir ekosistem yarattı.

Başarısızlıklarımızı, arkadaşlarımızın, kapalı olanların ve akrabalarımızdan gizlememiz öğretilir; bu, arızanın olmaması gerektiğini varsaymamızı sağlar.

Dedikleri gibi hayatında başarısız değil varsa, bu yeni bir şey denemedim veya gelmez demektir konfor bölgesi dışında . Ve haklı söyledi. Yeni şeyleri denemek için yola çıkmazsan, başarısızlığa tanık olmazsın.

Başarı Başarılmadan Önce Başarısız Olmanız Gereken 5 Nedeniniz

Hayatta başarısız olmak önemlidir. Bize insanları daha güçlü bir hale getirmekle kalmayıp en iyisini de getiren inanılmaz hayat derslerinden bazılarını öğretiyor.

İnsanlar başarısız olur ve her seferinde başarısız olurlar. Geçmişten örnekler düşünün ve her olduğunu bilmek alırsınız başarılı bir girişimci en az bir kez başarısız oldu.

Fakat onları kalabalığın ötesinde yapan şey, bağlılıkları, geçmişi dayak tutkusu ve tutkusu, dolayısıyla düştükleri her seferinde ayağa kalktı, savaştı ve sonuçta başarılı oldu.

Bu dikkat etmek önemlidir ‘Başarısızlık sonu değil’.  Bunun yerine, hayallerinde rüyalar, arzular ve umutlar gerçekleştirilmeden önce gerekli bir basamaktır.

Devreye sokan balon, girişimcilerin, imkânsız hale getirmek için taşsız hale getirmeye çalıştıkları yerlerde sürekli şişiriliyor. Başlangıçların başarısızlıklara meyilli olduğu kaçınılmaz bir gerçektir ve hayallerini ve hedeflerini ısrarla sürdürmek isteyen yalnızca bir avuç insan yükselebilir.

Başarısızlığının gerekli olduğu beş önemli neden:

1. Başarısızlık Korkusunu ortadan kaldırır

Başarısızlık, senden korkuyor. Değil mi?

Herkes başarısız olmak, kaybolmak ya da durmaktan korkuyor. Ancak, hayatınızdaki bu durumla karşı karşıya kaldıktan sonra artık bundan korkmuyorsunuz. Kariyerinizde veya bir başlangıç ​​kurma yolculuğunuzda başarısız olmanızın başlangıcında, bilinmeyenin korkusunu ortadan kaldırmanız daha iyi olur.

Başarısızlık kaçınılmazdır. Denersen de istemesen de, başarısızlık bir şekilde ya da başka bir şekilde gelecektir. Denemeden başarısız olmak, katılımı olmadan bir maraton kazanmak gibi bir şey değildir.

Başarısız olmaktan korktuğun için hayatında yapacağın en acı şey denemezdin. Bir amaç için bir hayatın var. Büyük hayal, hedeflerinizi gerçekleştirmek için çalışıyoruz başarısız veya kaybederseniz ve olursa olsun. En azından sonunda çabalarınızdan memnun kalacaksınız. Artı, her zaman denemeyenlerden bir adım önde olursunuz.

Başarısız olmayacağın gerçeğinde yeterince incelik var.

Sen yapacaksın ve bir kere bunun zorluğuyla yüzleşeceksin, duracaksın, yarışma yapacaksın, çünkü kazanmak zorundasın. Bütün bu kargaşanın ortasında, hiçbir şeyin dağılmadığının farkına varacaksınız ve savaşçı kadar cesur bir insan olarak ortaya çıkacaksınız. Başarısızlığından korkmadan hayatınızdaki zorlukları yaşamaya hazırsınız.

2. Sizi Daha Olgun Hâle Getirir

Hayatta zorlu bir aşamayı aşmak, başlangıç ​​yolculuğunuzda olması gerektiği gibi, sevgi hayatınız ya da mesleki yaşamınız kolay değildir. Çok fazla güç, odaklanma ve irade gerektirir. Ancak, bir kez onun dışındaysanız, her şey parlak ve parlak görünüyor.

Başarısızlık öğrenmek sağlayan bir deneyimdir önemli hayat dersleri ve sonunda daha önce size güçlü ve daha olgun bir insan yapar yeni fırsatlar keşfetmek. Herhangi bir yaşam durumundan öğrenilen dersler, yaşamın farklı evrelerinde uygulanması için esnektir.

İhtiyacınız olan tek şey, kablonun özünü ve özünün tanımlanmasıdır.

3. Gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarır.

Başarı bir gecede elde edilemez. Seçtiğiniz yolda tutku, sıkı çalışma, gayret ve özveri içeren uzun bir süreçtir. Hayat her fırsatta sizi test eder. Engellenemeyen engeller, engeller ve mücadeleler var.

Kazananlar olmak için onlardan her birini geçmeniz gerekir; bu da gerçek iç potansiyelinizin özgür olmasına neden olan şeydir.

Sen başarı yolunun sırasında içte ve dışta test olacak ve sadece sizin olacak olumlu tutum istediğiniz ne kadar kötü, kuvvet ve tutku. Öngörülemeyen tüm hayat kavramlarına dayanacak gücü elinde tutarsanız kazanırsınız. Aksi halde başarısız olacaksın.

4. Sizi Mükemmele Yakından Vuruyor

Kazanmak için gelişirken birden fazla başarısız olursanız, şans eseri olumlu bir işaret olur. Nihai çizgiyi aşmak için ne kadar çok girişimde bulunursanız, devrim niteliğinde bir ürün oluşturma şansınız da o kadar yüksek olur.

Başarısız olan her girişimde, daha iyi inşa etmek için gelişirsiniz. Başarısız girişimlerin her başarısızlıktan sonra çabalarınızın çoğalması muhtemel. Dünya çapında bir ilk olan olağanüstü bir ürün kurmayı başarırsanız sürpriz olmayacaktır.

5. Başarma isteğinizi arttırır.

Bir kez başarısız olursanız ya da iki kere başarısız olursanız; Ancak her iki yönlü yolun ortasında durduğunuzda. Biri daha sert denemek için size işaret ederken, diğeri sizi başka bir çaba harcamaya zorluyor.

O anda seçtiğiniz her ne olursa olsun, elde etme isteği daha yüksek bir tarafa gelecektir. Sen, hedeflerinizi gerçekleştirmek isteyeceksiniz hayallerinizi gerçekleştirmek ve rüya, gerçeğe dönüştürmek.

Son sözler

Çocukluğumuzdan bu yana başarısızlıktan kaçmaya çalıştık ve başarısız kişilere kendi kemerlerinin altındaki insanlara mümkün olan en utanç verici biçimde baktık. Başarısızlık lanet gibi.

Değişmeye çalıştığımız şey de budur. Başarısızlığı bir lanet yerine bir nimet olarak düşünün ve bana güvenin; Dünya yaşamak için daha iyi bir yer haline gelecektir.

Fikrinizle (bir başlangıç, yeni bir proje veya yeni bir girişim) tutkunuz varsa, çizgiyi aşmanın bir yolunu bulacaksınız.

Lütfen Bu Makalemizede Bir Göz Atın:Milyonerlerde En İyi 10 Girişimci Biyografisi

Milyonerler de başarısız oldular (bir sefer değil de epey birkaç kez), yolları değiştirdiler, aynı zamanda engellerle dolu bir yoldan geçtiler, ancak başarı yolculuğunda yaptıkları fark, onu geniş kılacak tutkulu tutkudu Sonunda başarabildiler.