İşyerinizi Kadınlar İçin Daha İyi Hale Getirin

Başarılı bir işletmeyi çalıştırmak, sizin için en iyi ve en kalifiye kişilerin çalışması demektir. Birçok şirket, yetenekli insanlara çeşitli yetenek havuzlarında bakmaları durumunda daha da ileri gidebilir.

Günümüzün kurumsal dünyasında, şirketinizde kadın olan karar mercileri grubuna sahip olmak grubunuzun yönlendirmesine fayda sağlayabilir. İşyerinizdeki kadınları başarılı bulmak için teşvik etmeye yardımcı olmak için 10 yol var.

1. Daha İyi Ödeme Sunun

Endüstride ilk değişen şey ödeme oranlarıdır. Kadınlar tipik olarak aynı iş türüne göre erkeklerden daha az para kazandırır, bu nedenle tüm çalışanlarınız için adil tazminat paketleri bulundurduğunuzdan emin olun.

Şirketiniz nitelikli kadınları cezbetmekte sorun yaşıyorsa, ödemenizin yeni olası işe alabilecek bir şey olduğundan emin olun.

2. Yeni Yetenek Bul

Eğer sonra bireyler işe şirketiniz için liderler olabilir kadınlar için uyanık olmak.

Bazı kadınlar yetkinlik ve yetenek gösterilerinde daha sessiz olabilirler, bu yüzden denetçiler en yüksek sese sahip olanın ötesine bakmaları önemlidir.

Gerçekten her şeyi bitirecek insanlara bakın ve daha net bir resim elde etmek için çalışanlarınızla biraz vakit geçirin.

3. Önyargıları Tanıma

Maalesef bazen, işyerinde kalan erkekler için hala bazı yanlılıklar var. Bazı iş türleri, bu önyargıdan diğerlerinden daha fazla etkilenebilir.

Bir erkek muadili ile aynı veya daha iyi özelliklere sahip bir kadının terfiine ilişkin düşüncelerinizi gözden geçirin. Her birey hakkında genellemeler yapmaktan kaçının.

4. Bayan Süpervizör Kiralama

İşinizdeki kadınlar için daha fazla fırsat sunmak için mevcut kurumsal yapıda lider olarak güçlü kadın rol modelleri oluşturmak hayati önem taşımaktadır.

Birkaç kadın yönetici bulundurmanız, diğer kadın çalışanlara şirket içerisinde ilerleyebileceklerini hissetmelerine yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda işyeri ve yönetim ekibinizin çalışanlarınızın daha fazla temsilciliğini belirten bir mesaj gönderir.

5. Farklı İş Stillerini Anlama

Bir kadın dostu işyeri de farklı çalışma stillerine açıktır.

Çoğu durumda, ekip olarak çalışmak için çalışanlarınızı bir araya getirmeniz gerekebilir.

Farklı çalışma stilleri ile yeni fikirler ve yöntemler arıyorsanız bu yararlı olabilir. Bazı işçiler daha mantıklıdır, bazıları ise şeylerin duygusal etkilerine daha fazla odaklanmaktadır.

Buna ek olarak, bazı insanlar bir fikrin büyük resmini anlamada mükemmel ve diğer çalışanlar en küçük ayrıntılarla çok daha iyi çalışıyorlar.

6. Erkek Hakim Kültür

Her iki cinsiyetten insanları değerlendirecek bir işyeri yaratmaya gerçekten kararlıysanız, erkek egemen bir işyeri kültürünün ortadan kaldırılması hayati önem taşır.

Bu tür çalışma ortamı kadınlara korkutucu ve ilerleme için zorlaşabilir. Erkek egemen bir işyerinde golf sahaları veya diğer spor etkinlikleri için iş toplantıları düzenlenebilir.

Ayrıca, birçok kadın rahat katılımlı hissetmeyen agresif tartışma tekniklerini değerlendirebilir.

7. Aile Dostu Politikaları Teşvik Etmek

Bir kadın dostu ofis de ailelere fayda sağlayan daha fazla politikaya sahip bir ofis.

Genellikle ebeveyn izni alan kadınlar olduğundan, bu süre zarfında ücretli izin verilmesi önemlidir. Küçük çocuklu kadınlar genellikle geride hissediyorum, ve işverenler onları yardım etmek için daha fazlasını yapabilir daha çok teşvik hissediyorum .

Çocuk bakımı için esnek programlar ve teşvikler sunmak, bu yetenekli kadınları şirketinizle birlikte tutmanıza yardımcı olabilir.

8. Çeşitliliğin Kurul Üzerinde Teşvik Edilmesi

Birçok lider, bir şirketteki tüm grupların çeşitliliğini teşvik ederek kadınların bir organizasyonla daha rahat hissetmelerine yardımcı olabileceğini keşfetti.

Şirketleri o geçmişleri ve yaşam deneyimlerinin çeşitli insanları işe bir nokta yaptığınızda, çok daha yapar rahat çalışma ortamına herkes için.

Sonra, herkesin fikirlerini paylaşabildiğinden ve birbirlerinin desteklediğinden emin olmasının sağlanması esastır.

9. Yardım Alın

Bazen, işyerinizi çeşitlilik konusunda en iyi hale getirmek istiyorsanız, dışarıda yardıma ihtiyacınız olacaktır.

Birçok şirket çeşitlilik eğitimi gibi danışmanları yatırım Luke Visconti , ya da kültürel yeterlilik kursları. Bu kaynaklar size ve çalışanlarınıza, şirketinizdeki başarıyı tanımlamak için yeni fırsatlara ve yollara daha açık olmanıza yardımcı olabilir.

10. Farklılıkları Kutlayın

Sonunda, ne yaparsanız yapın, şirketinizdeki insanların farklılıklarını kutlamaya özen gösterin, yalnızca onları görmezden gelin. Çok fazla şirket başkanı, birisini rahatsız etmekten korkarak çalışanlar arasındaki farklılıkları ortaya çıkarmaktan endişe ediyor.

Bazı insanlar, herkesin aynı olduğunu iddia etmek daha saldırgan olduğunu düşünmektedir. Eğer farklı olduğunda kişilik grup birlikte çalışan başarılı bir şey yaratmak için, bu harika bir şey.

Özet

Kadınları iş yerinde teşvik etmek liderlerin sadece kadın işçiler bulmaktan daha fazlasını yapmasını gerektirir.

İş yerinizi herkes için cazip bir ortam yapmak, tazminatınızı, ayrılmanızı ve kültürünü organizasyonunuzda iyi bir şekilde incelemek zorunda olduğunuz anlamına gelir.