Milyonerlerde En İyi 10 Girişimci Biyografisi

İki yıl önce gerçekten bir kitap okuyucu değildim. Gerçi ben de olmalıydım. Başarılı girişimcilerin hikayeleri hep kulağıma gelirdi. Özellikle iş dünyasında başarılı olmak isteyen özverili bir girişimciyseniz.

Onlarla daha fazla öğrenmek için izleyebileceğiniz çok kısa videolar var. Ve hikayeleri üzerine yazılmış bir kitabın hiçbir şeyin üzerine atılmadığı bir nokta geliyor.

En İyi 10 Girişimci Biyografisi

Bu kitaplar, gerçekten harika girişimcilere dönüşme konusundaki bilgi birikimiyle ve başarılarının ardındaki hikayeyle doludur.

Ben henüz tüm bu okumamıştır söylemek utanıyorum girişimci biyografileri;  Ama almadı ve henüz okumadı olanlar üzerinde büyük bir şey duymadım.

Bu listedeki girişimcilerin birçoğu sadece milyonerler değil, başarılı milyarderlerdir. Ancak başlığı milyoner olarak da kategorize edeceğimi sanıyordum zaten.

Başarılı milyonerlerin en iyi 10 girişimci biyografisi :

1. Steve Jobs: Özel Biyografi

Steve Jobs gerçekten elektronik endüstrisinde devrim yarattı. Yeni IPhone 7 ve Apple Watch piyasaya çıktı ve Apple’ın teknolojisinin ne kadar ilerlediğini görmek şaşırtıcı.

Steve Jobs Biyografisi, iyi bir girişimci biyografileri;  Yazar Jobs’la birlikte 3 yıl boyunca yaptığı röportajların yanı sıra ailesinin, meslektaşlarının ve hatta rakiplerinin üyelerini gerçekleştirdikten sonra yazılmıştır.

A ilgilenen herkes için biyografisini okumak gerekir Steve Jobs teknoloji sektöründe engelleri kırmak için ona yardım ve onun yenilikçi zihninde.

2. Thrive: Başarı için Üçüncü Metrik (Arianna Huffington)

Canlı, zengin Vahşi Goril’de birkaç kez bahsettiğim bir kitaptır. Muhtemelen bundan bıkmaktan bıkıp duruyorsun. Tüm hikayesi hakkında Arianna Huffington Huffington Post kurucusu, ve başarı için onun yolculuğa.

Bu kitabın okunması için çok önemli bir nedeninin nedeni, başarı ile ilgili önemli bir konuyla ilgilidir. Başarı, sadece para ve güçten başka bir şey değildir.

Bir var başarısı için üçüncü metrik ağırlıklı olarak refahı içerir. Kendimizi, çok daha fazla para ve daha fazla güç için çalışmaktan tamamen yormak yerine.

Arianna’nın kitabı yazma nedeni masanın üstünde iken bitkinlik nedeniyle bir gece dışarı çıkmaktan kaynaklandı. Masasının köşesinde çenesini kırarak sona erdi ve dolayısıyla bunun sağlıklı bir şekilde yaşanmadığını fark etti.

3. Benim Bekaret Losing (Richard Branson)

Richard Branson havayolları rekor mağazalardan, çılgın bir roller coaster Virgin markasını aldıktan sonra, inanılmaz derecede başarılı milyarder haline gelmiştir.

Branson, markalaşmanın ustası ve bu kitap onun hakkında daha fazla bilgi edinmek ve neyi başarabildiğini keşfetmek için en iyi okumadır.

‘Benim Bekaret Losing’ Sir Richard değil bir imparatorluk inşa kararlıdır nasıl çok detaylı açıklayan mükemmel bir biyografi, ama sadece gibi farklı Virgin markaların birçok yoluyla daha iyi bir dünya Virgin yakıtlar Virgin Unite & Virgin Sağlık Bank

Herkes, dünyayı başkaları için daha iyi ve daha sürdürülebilir bir yer haline getirmeye adamıştır.

Bunun yanı sıra, Branson’un nasıl başarılı bir hale geldiğini ve yol boyunca öğrendiği hataları öğrenebilirsiniz. Her girişimci için gerçekten ilham verici ve motive edici bir hikaye.

4. Warren Buffett ve Lif İş e

Warren Buffett dünyanın en zengin adamlarından biri ve inanılmaz bir yatırımcı ve işadamı olarak bilinir.

Buffett iş dünyasında çok genç yaşlarda başladı ve ilk hisse senedi satın aldığında aslında sadece 11 yaşında idi. O zamandan beri uzunca bir yol kat etti ve yaşam süresi boyunca çok şey kazandı.

Her ne kadar bu kitap, tartışmasız en iyi girişimci biyografilerinden biri olsa da, heyecan verici iş dünyasındaki başarılarından daha fazla ayrıntıya giriyor; ancak adam hakkında daha fazla bilgi var.

Düşünceleri, çalışması, mücadeleleri, başarıları ve bilgeliği ‘Kartopunda’ ortaya çıkar. Warren Buffet hakkında sadece başarılarından daha fazla bilgi edinmek isterseniz bu biyografiyi okumalısınız.

5. Sabit Disk: Bill Gates ve Microsoft İmparatorluğu’nun Yapımı

Bill Gates artık bir kez daha dünyanın en zengin adamı ve hepsi de onun dehasını yaratan Microsoft’tan dolayı. Ancak Bill Gates’in ardındaki hikayeyi ve bugünkü başarısına Microsoft’u nasıl kurduğunu pek kimse bilmiyor.

Bu Biyografi hepsini kapsar ve Gates’in hikayesi ve dünyadaki en varlıklı adam konumuna getirdiği şaşırtıcı başarısından daha fazla şey öğrenmek isterseniz harika bir okumadır.

6. Facebook Etkisi: Gerçek İçinde Mark Zuckerberg Öykü ve Dünyanın En Hızlı Büyüyen Şirketi

Muhtemelen zaten filmi izledim ‘Sosyal Ağ’, ama nasıl size ne gerçek hikayeyi veren kitap okuma konusunda Mark Zuckerberg hakkında gerçekten olduğunu ve nasıl Facebook, dünyanın en hızlı büyüyen şirketi kurdu.

Zuckerberg, kendisinin ve birkaç arkadaşının Harvard yurdundaki odasında Facebook’u yarattığı 19 yaşındaydı.

Kitap, bir filmin yapabileceğinden çok daha ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Sosyal ağın kurulması için birlikte çalışırken Facebook kurucularının kişisel hayatlarını açıklıyor.

Bu kesinlikle tamamen ne kadar bilginizi oluşturmak için okumak için bir kitap Mark Zuckerberg

ve Facebook diğer kurucuları yapılan böyle bir başarı.

7. Fırtına Binme (Duncan Bannatyne)

Duncan Bannatyne onun işletmeler ve sağlık kulübü, otel ve spa sektörlerinde ilgi için ünlü bir İskoç girişimci. Birkaç yıl önce hayat Bannatyne için harikaydı. Harika bir ticaret imparatorluğu, çok para ve mutlu bir evlilik vardı.

Son zamanlarda tüm bunlar değişti ve Duncan’ın boşanma stresini ve zorluklarını ve gururlu ticaret imparatorluğuna oldukça büyük bir resesyona girmesi gerekiyordu.

Başarılı bir milyonerin bu biyografisi, huzurlu bir mutlu yaşamanın, boşanma ve iş durgunluğu nedeniyle geri adım atmanın inanılmaz yolculuğunu içeriyor. O zaman bu aksiliklerin üstesinden nasıl geldi ve adapte olabildi ve yoluna devam etti.

8. Matters Başlat Something (Blake Mycoskie)

Bu, yalnızca kâr ve başka bir şey ile ilgili olmayan yüksek gelirli bir iş geliştirme hakkında değil, okumak için inanılmaz derecede önemli bir kitaptır.

Blake Mycoskie ayakkabı markası Toms oluşturulan bir girişimcidir. TOM’lar tuval tipi bir uniseks ayakkabısıdır. Satılan her çift için, ihtiyaç duyan bir çocuğa başka bir çift verilecekti.

TOM’lar inanılmaz derecede popüler hale geldi ve Blake satılan her çifte ihtiyacı olan çocuklara da yardımcı olan karlı bir iş kurmayı başardı.

Bu, normalde satıştan küçük bir miktarın sadaka çıkmasını beklediğinizden, kolay bir şey değildir. Ancak, bu durumda bir çifti ve her satış için bir çifti başka bir çocuğun çıplak ayakla dolaşması gerekmediği anlamına gelir.

Bu ilhamın tümü, Blake’in Afrika’ya seyahat ettiği andan itibaren ve ayakkabılarını karşılayamayan pek çok çocuğa rastladığı zaman geldi.

O kanıtlamak için bir göreve var karlı bir iş kurmak çevrenizdekileri yardım ederken. Her şey “Önemli Bir Şey Başlat” adlı kitabı ile açıklanıyor.

9. Reallionaire (Farrah Gray)

Farrah Gray, 14 yaşındayken milyoner oldu ve o tarihten bu yana Ulusal Kent Birliği tarafından Amerika’nın en etkili siyah adamlarından biri olarak seçildi. Etkileyici doğru mu?

Kitap ‘Reallionaire’ içeriden dışarıya zengin olma dokuz adımlar hakkında konuşuyor. Ve nasıl hepsi Farrah’a ve bu kadar genç yaşta bir milyoner olmaktaki başarısına başvurdular.

10. Herşey Mağaza: Jeff Bezos ve Amazon Çağı

Jeff Bezos, genel olarak ‘Başarılı Milyonerler’ olarak etiketlediğim bu listedeki bir milyarder. Amazon.com ile inanılmaz derecede küçük bir çalışma başlattı ve yalnızca kitap satmaya başladı.

İlk satışını yapmayı başardığı için yaklaşık bir yıl kadar öyleydi. Bu, Bezos’un web sitesinden herhangi bir sonuç almadan ne kadar bağlı kaldıklarını gösteriyor.

Amazon, küçük bir odada çalışmaktan, yalnızca kitap satmaktan vazgeçti; Şimdiye kadar büyük depolara sahip olmak, “her şey mağazası” olarak bilinen ve diğer birkaç şirkete sahip olmak.

Bu kitap hepsini kaplıyor: Jeff, Amazon’u bugünkü başarıya ulaştırma hikayesini ve sadece kitap satışıyla hiç memnun olmadığı hikayesini anlatıyor.

Sonuç olarak

Başarılı milyonerlerin en iyi 10 girişimci biyografisi için bu listeden hoşlandığınızı umuyoruz.

Kişisel okuma deneyiminden ve internetten okuduğum diğer incelemelerden ötürü, bunlar şimdiye kadar yayınlanan en iyi girişimci otobiyografiler ve biyografilerden bazıları olarak sonuçlandırılmıştır.

Onları iş, okuma veya her ikisini de seven herkesle paylaşmaya dikkat edin!

Listeye eklenecek girişimci biyografileriniz var mı? Aşağıya bir yorum yazın.