Küçük İşletmeler için Büyük Büyüme Sağlayan 5 Trend

Yeni araştırmaya göre, yeni teknolojiye erişim, değişen bir iş gücü ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için daha kolay fırsatlar getiren küçük işletmelerin büyümesinin önümüzdeki yıllarda hızla artması bekleniyor.

Bir araştırmaya göre Intuit ve Acil Araştırma , küçük işletmelerin sayısı yukarıya, 2026 tarafından 42 milyon artacağı tahmin edilmektedir bu yıl 30 milyon. Gelecek on yılda yıllık büyüme oranı yüzde 3.3, 2004 ve 2014 yılları arasındaki% 2’lik ortalama büyüme oranından belirgin bir şekilde daha yüksektir.

Önümüzdeki on yılda küçük işletmelerin sayısı artarken, büyük şirketler aslında daha da küçülüyor. Araştırmalara göre, küçük işletmelerin ortalama büyüklüğünün 2001 ile 2014 yılları arasında yüzde 20 oranında düştüğünü ortaya koydu. Özellikle, 2001 yılında ortalama bir küçük işletme 6.5 çalışanla başladı. 2014’te bu sayı sadece dört çalışana kadar küçüldü diyebiliriz.

Steve King, “Önümüzdeki birkaç yıl, küçük işletmelerin sayısını artırırken, küçük işletmelerin işletme maliyetlerini ve risklerini azaltan yeni teknolojilere büyük katkı sağlıyor” dedi. acil Araştırma ortağı, yaptığı açıklamada . “Koşarken bir iş her zaman zorlu bir çalışma olacak, ekonomik ve teknolojik değişiklikler başarılı bir küçük işletmeyi başlatmanın ve işletmenin daha kolay ve ucuz yapıyor” dedi.

Çalışmanın yazarları, yalnızca küçük işletmelerin büyümesine katkı getirmekle kalmayıp, daha önce hiç olmadığı gibi büyük işletmelerle rekabet etmelerini sağlayacak beş temel nedeni vurguluyor.

  1. Top-notch teknoloji: Küçük işletmeler artık daha önce büyük şirketlerin sadece mevcut gelişmiş iş ve teknoloji altyapılarını kurmak için yeteneği var. Bulut bilgiişlem ve üretim ve dağıtma yetenekleri, küçük işletmelerin yukarı ve aşağı ölçeklenmesine ve yalnızca kullandıkları şey için ödeme yapmasına olanak tanıyan bir maliyet yapısı ile kullanılabilir.
  2. Derin anlayış:  anlayışlı verilere erişim küçük işletmelere derin müşteri ve iş bilgileri kazanma yeteneği veriyor. Makine öğrenimine erişim, küçük işletmelerin daha hızlı ve daha iyi kararlar almalarını sağlayan veri analizinin karmaşıklığını elinden almıştır.
  3. On-demand işgücü: 2020 yılında, serbest çalışanlar işgücünün yüzde 43’ünü temsil tahmin edilmektedir. Bu, küçük işletmelere, geleneksel çalışanları seçme sorumluluğu olmaksızın uygun kişilere doğru zamanda esnek bir şekilde erişmelerini sağlar.
  4. Çevrimiçi pazarları:  Çevrimiçi çıkışları küçük işletmelere daha fazla niş ürün ve hizmet satmak için değil sadece yeteneği veren, ama aynı zamanda erişimi vardı daha önce hiç milyonlarca müşterisine erişimini genişletmek için.
  5. Ekonomik reklam:  Çevrimiçi reklamcılık maliyet etkin dünya çapındaki müşterileri ile bağlantı yapmıştır. Oldukça düşük bir maliyetle, küçük işletmeler, sponsorlu bir fotoğraf ya da yayın içi video reklam olsun, hedeflenen iletileri tamamen yeni bir kitleye sunabilir.

Intuit’deki küçük işletme genel müdür yardımcısı Karen Peacock, “Önümüzdeki on yıl, küçük işletmelerin on yılı olacak” dedi. “İşletmenizi başlatmak ve büyütmek için düşük maliyetli, ölçeklenebilir altyapı, şaşırtıcı isteğe bağlı yetenekli bir ekip oluşturma yeteneği ve işinizi artırmanıza ve müşterilerinizi memnun etmeye yardımcı olan veriler gibi endüstride değişen eğilimler oyun değiştiricidir”.