Bir Seri Girişimcinin Büyümesi: Asla Öğrenmeyi Durdurmayın

25 yaşındayken ilk işime başladım. Restoran sektöründe büyümek, sonunda herşeyden önce sahip olduğumu düşünürdüm. Onlardan yeterince çalıştıktan sonra, o yaşam biçiminden hoşlanmadığımı fark ettim. Ancak harika yemekler hazırlamak için temel yetkinlik geliştirdim. Bu yüzden New York’ta Muhteşem Yemek Mağazası ve Muhteşem Yemek Catering’leri başlatmaya karar verdim. İlk yıl harikaydı. Hızla büyüdük, elimizden daha fazla iş kazandık. İş planınızı yazarken istediğiniz her şey vardı. Elimde olmayan bir hayat vardı. Haftada yedi gün, günde 16 saat çalışıyordum.

İkinci sınıftan sonra aklımı ciddi olarak sorguluyordum. Üçüncü yılda, gezegendeki en büyük morgan olduğumu düşündüm. Dördüncü yılda gıda endüstrisinden istedim ve işi satma fırsatı yakaladım. Bir sonraki adımım Maryland Üniversitesi’nde MBA kazanmaktı. Bir sonraki işimle o kadar uğraşmaktan alıkoymak için elimden gelen her şeyi öğrenmek istedim. Satıştan, tam zamanlı olarak okula gitmek için gücüm yeteri kadar para vardı ve çalışmadım. “Girişimci” basamak Okulumun son yılında fırsat arandı. DC pazarında özel gıda perakendecisi için danışman olarak kiralanmıştım.

Genişletmek isteyen küçük, iki mağazalı bir şirketti. Kendime okul bitene kadar sadece kısa süreli olduğunu söyledim, ama son sömrüm döneminde bir başkan yardımcısıydım. Gıda endüstrisine geri emildim. Yine de güzel bir gösteri olduğu ortaya çıktı. Kuruluştaki kilit karar vericiydim ve “girişimcilik öncesi” çabalarım aracılığıyla büyümesine yardımcı oldum. Daha da önemlisi, okulda öğrenemediğim bir şeyi genişletmek için sermayeyi nasıl büyüteceklerini öğrendim. Bir süpermarket zinciri tarafından satın alınan bir zincir kapmak ve organik tüketici ürünlerini geliştirmeye odaklanmış bir ürün pazarlama firması ve bir doğal cilt bakımı hattı da dahil olmak üzere diğer dört işyerini kurmak veya birlikte bulunmak için devam ettim.

Bu Makalemizde Göz At: Başarı Başarılmadan Önce Başarısız Olmanız Gereken 5 Nedeniniz

Ünlü süper model. Ardından 800razors.com adlı bir e-ticaret tıraşı şirketi kurdum, kadın ve erkek için Amerikan yapımı tıraş ürünleri sattım, ulusal markalarla karşılaştırılabilir, perakende fiyatın yüzde 50’sine kadar. Büyük katılım ücreti sağlayan bazı katılımcılar ile sıcak bir kategori oldu. Bilinen bazı yatırımcılarımız vardı. Biz bizim niş bulmuştu. İş ölçümlerimiz gçlü ve yolumuz yoğunlaştı. PR için marka bilinirliği kazanmak için yaratıcı yollar bulduk. SF Giants atıcı Brian Wilson, Dodgers’a takas edildi ve bir yıldan beri ilk defa sahaya çıkacaktı. Beyzbolseverler epik bir sakal olduğunu biliyorlar, bu yüzden onu ustura ile tıraş etmek için ona 1 milyon dolar teklif ettik. Tıraş makinesinin kalitesini ispatlamak için Brian Wilson’ınki gibi sakalları tıraş etmekten daha iyi bir yol mu var? Hikayede medya toplandı.

Herkes biz sadece tıraş olmak için çok para kazandırmak için aptal olduğumuzu düşünüyordu! Sosyal Medyamız, tüylenmek için bir fiyatla, kendi kıllı vücut parçalarının görüntülerini gönderen insanlarla patladı. Komikti. İnsanları sitede buldu ve emir aldı. Sonunda şeyler öldü. Sonra TMZ Brian’ın Los Angeles’taki bir spor salonundan çıktığını yakaladı ve ona milyon doları alıp almayacağını sordu. Sakalını herhangi bir miktarda tıraş etmediğini söylediğinde, işler her yere tekrar başladı. Şimdi insanlar, birilerinin sakallarını tıraş etmek için bir milyon dolar geri vereceğinden öfkelendirildi. Yeni bir iş başlatmanın harika bir yoluydu. 2015 yılında Michael Phelps’e tıraş makinelerinden bazılarını verdik ve denemek için tıraş kremi yaptık.

Yüzücüler tüm cisimlerini tıraş ettiğinden, ürünlerimizin kalitesini göstermenin harika bir yoluydu. O ürünü çok sevdi ve biz Baltimore merkezli bir firma olduğumuzdan ve Baltimore merkezli bir sporcusuydu, bir yatırımcı ve sözcü olmak için katıldı. Beklenmedik bir ilham kaynağı 2017 Temmuz ayında 800razors.com’u sattık. Bundan sonra ne yapmak istediğimi bilmiyordum. Benim önceki girişimlerimin tamamı, bir iş planı oluşturmak ve yürütmek üzere bir fikirle başladı. Bu sefer bir fikrim yoktu. Diğer girişimciler satışı öğrendi ve işlerini pazarlamak için bana yardım istemeye başladı. Bir sonraki girişimimden hâlâ emin olmadığımı düşündüm de, neden olmasın? Pazarlamayı seviyorum ve bazıları arkadaştı.

Ayrıca, bir sonraki işim için bir fikir doğurabilir. Bir ay içinde dört farklı işyerine yardım ediyordum ve bana yardım etmek için üç kişi getirmişti. İki ay içinde sekiz işim oldu. Birdenbire, plan yapmadan bir sonraki girişimime bakıyordum. Sadece organik oldu. Ağustos ayının sonuna dek, dijital pazarlama ajansım ClicBlox’u kurdum ve şimdi her ay gelirlerimizi iki katına çıkarıyoruz.

ClicBlox’u yetiştirmek için en iyi zamanı yaşadım. Çok beğeneceğim ve pazarlama girişimlerimizle müşterilerimize yardım sonuçlarını görmeyi seviyorum. Hala çok çalışıyorum, ancak haftanın 60 saati altında tutmaya çalışıyorum. Tüm önceki işletmeler bana büyümeyi nasıl yönetebileceğimi ve hala bir hayat yaşadığım öğretti. Yazar hakkında: Phil Masiello bir seri girişimci ve şu anda kurucusu ve CEO’su olarak görev yapmaktadır ClicBlox , bir dijital pazarlama ajansı. ClicBlox’a başlamadan önce 800razors.com’u kurdu ve sattı ve süper model Carol Alt ile birlikte Raw Essentials Cilt Bakımı’nı kurdu.