2017 yılında Oscar adaylığı elde eden filmler aynı videoda buluştu

Sinema için dolu dolu bir seneyi daha geride bıraktık. Artık sıra sinema sevenlerin heyecanla beklediği ödül sezonuna geldi. Şubat ayında gerçekleşecek olan 89’uncu Akademi Ödülleri yine yılın en iyilerini ödüllendirmek üzere hazırlıklara başladı. Tabii bu kadar kısa zamanda aday filmlerin hepsini izlemek pek de mümkün görünmüyor. Oscar 2017‘ye özel olarak hazırlanan video ise aday filmleri bir çatı altında buluşturuyor.

Bu seneki Oscar Ödülleri’nde Arrival, Fences, Hacksaw Ridge, Hell or High Water, Hidden Figures, La La Land, Lion, Manchester by the Sea ve Moonlight gibi filmler en iyi film olabilmek için mücadele verecek. Natalie Portman ile Emma Stone gibi isimlerse en iyi kadın oyuncu kategorisinin öne çıkanları arasında yer alıyor. Meryl Streep ise şaşırtıcı olmayan bir şekilde 20. kez Oscar’a aday gösterildi. Öte yandan Casey Affleck, Andrew Garfield, Ryan Gosling ve Denzel Washington‘ın mücadelesine şahit olacağız. Bizleri kıyasıya bir rekabet beklerken Cineplex tarafından hazırlanan video farklı dallarda aday gösterilen 47 filmi bir araya getirdi. İki buçuk dakika süren çalışmada bizlere Vivaldi’nin Four Seasons bestelerinden Summer eşlik ediyor. Bu başarılı videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

Son olarak hatırlatalım, 89’uncu Akademi Ödülleri 26 Şubat‘ta sahiplerini bulacak. Bu gecenin sunuculuğunu ise Jimmy Kimmel üstlenecek.

Kaynak:http://www.log.com.tr/2017de-oscar-adayligi-elde-eden-filmler-ayni-videoda-bulustu-video/