İnternetten Nasıl Para Kazanabilirim? Pratik Para Kazanma Yolları

İnternetten Nasıl Para Kazanabilirim?

İnternetten para nasıl kazanılır Global sektör artık kişilerin ofislerine uzay araçlarıyla gittiği Jetgiller düzeyine ulaşmasa da personeller  bilgisayarları olmadan rahat edemiyorlar. Aşağıda internetten para kazanmayla alakalı çeşitli yollar ve hem de internet dünyasında çok başarılı olmak isteyenler amaçlı genel tavsiyeler bulabileceksiniz.

 Pratik Para Kazanma Yolları

1- Domain(alan adı ) isimleri alın. Bir Takım insanlar domain isimleri alıp satarak geçimlerini sağlarlar. Google Adwords faydalanarak stil durumda olan anahtar kelimeleri bulabilir ve bu verileri faydalanarak domain isimleri alabilirsiniz. Az, pratik veya aktif hareket eden adlar çoğunlukla eskiden alınmıştır. Fakat siz de internet siteleri olmayan şirketlerin baş harflerinden meydana gelen rastgele kısaltmalar alabilirsiniz. Mesela Contract Pharmaceutical Corporation bizzat web sitesi açmak istediğinde CPC.com domain ismini almak istemişlerdir.İnternetten Nasıl Para Kazanabilirim derken bunun yanı sora Fakat domain adı daha eskiden satın alındığı amaçlı satın alan kişiye 200,000$’ın üstünde para ödemiştir.

2- Online anketlere katılın. Online anketler sizlere fazla kazandırmasa da çok zamanınızı almaz ve nakit paraya sıkıştığınızda mantıklı bir çözüm olarak karşınıza çıkar.

Online pazarlama ile para kazanın

1- Affiliate(satış ortağı)pazarlamacı olun. Rastgele bir envanter stoklamadan başkalarının ürünlerinin veya hizmetlerinin tanıtımını inşa ederek para kazanabilirsiniz. Affiliate pazarlamada reklam verici, ürünlerini veya servisini internet ortamında pazarlamaları karşılığı affiliate’lere satış başına eskiden belirlenmiş bir komisyon öder. Affiliate’ler(satış ortakları)reklam verenin kampanyalarını pekçok çeşitli kanaldan pazarlarlar. Affiliate reklamlar web sitelerine, bloglara ve sayfalara irtibatlı makaleler ekleyerek(içeriğinizin kuvvetli ve ilgi cazip olması sizlere avantaj olanağı sağlar fakat spam benzeri görünmesini engellemelisiniz ), ürün konumlandırma videoları ve banner reklamları(fazla randımanlı değildir, kişilerin hoşuna gitmez) vasıtasıyla yerleştirilir. Gerektiği halde bir web sitesi olmadan da affiliate pazarlama yapabilirsiniz. Mesela Youtube da ürünle alakalı linkleri içerir video klipler paylaşabilirsiniz.

İnternet sitenizin, bloğunuzun veya sayfanızın ziyaretçi sayısı çoksa tıklama başına tediye fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Tıklanma başına çok para kazanmasanız da ziyaretçi sayınız belli bir ciro elde etmenize destekçi olacaktır.

2- Saklı alıcı olun. Saklı alıcılar, eskiden öğrenim alarak hakikat veya potansiyel alıcı benzeri davranan kişilerden oluşur. Rastgele bir hizmet sürecini yaşayıp ölçümleyerek, deneyimlerini detaylı ve tarafsız bir şekilde rapor ederler. Hakikat yeryüzünde kişilerin çoğu saklı müşterileri duymuştur fakat çoğalış sanal yeryüzünde da saklı müşterilerin sayısı zaman geçtikçe artmaktadır.

Online içerikler ile para kazanın

1- Freelance tasarımcı olun. Portfolyunuzu sergilediğiniz bir web sitesi açın ve online ilanlardan iş bularak alıcı listesi oluşturun. Her ne civarı böyle bir iş kurmak ve oturtmak amaçlı çok büyük zaman harcamanız gerekse de bizzat fiyatlarınızı belirleyebilir ve reklam ajanslarıyla karınızı paylaşmak zorunda kalmazsınız.

2- Stok fotoğraf satın. Hobinizi aynı ritimde devam ettirerek para kazanabileceğiniz güzel bir yöntemdir. İnsanlar stok görüntüleri anahtar kelimelerle istediği amaçlı uyumlu durumda olan bir resimi müşterilerin alması amaçlı kullanım alanına sunabilirsiniz. Resimi paylaştıktan daha sonra alıcılar aracılığıyla resmin satın alınmasını bekliyorsunuz. Çoğunlukla satış başına çok para kazanmasanız da yüklediğiniz fotoğraf sayısı arttıkça maaş kazancınız artacaktır. iStockphoto, ShutterStock ve Fotolia benzeri web sitelerini inceleyerek düşünce sahibi olabilirsiniz.

3- E-kitap satın. E-kitaplar herkese hitap etmez fakat kendinizi kurtaracak yenilikçi analiz eder bulduysanız ve birileri sizlere tediye inşa etmek amaçlı geriye döndüyse sektör oluşturabilirsiniz. Nelerin istek gördüğünü tanımlamak amaçlı denetim yapın ve aynı konularla alakalı kişilerin forumlarda neler paylaştıklarına bakın.

4- Uygulama satın. Süper bir konseptiniz varsa fakat programlama yapmayı bilmiyorsanız sizlere destekçi olması amaçlı bir programcıyla anlaşabilirsiniz. Rakiplerinizden bir hamle önde olmanın yöntemini bulun, aynı fikirleri inceleyin ve uygulamaları satacağınız firmanın kurallarına uyum sağlayın.

5- Makaleler satın. Küçük işletmelerin, internet sitelerinin ve pazarlamacıların yarısından fazlasının iyi yazılmış makalelere ihtiyacı vardır. Makalelerin çoğu 200-300 kelimedir ve başlangıçta çok para kazanamazsınız. Bu konuda yetenekli olduğunuzu kanıtlarsanız hizmetlerinize karşılık daha çok para istek edebilirsiniz. Yetenekli bir yazarsanız işlerinizi resmi yayınlara sunmayı deneyebilirsiniz.

İnternetten satış yaparak para kazanma

1- Online mağaza açın. Müşterileri etkileyecek niş ürünleriniz varsa bu mahsulleri internet üzeriden satabilirisiniz. İnternet meraklısı değilseniz veya bizzat kendinize bir internet sayfasını idare edemeyecekseniz eBay veya gittigidiyor benzeri e-ticaret sitelerinde rastgele bir para ödemeden bizzat online mağazanızı açabilirsiniz. Ya da bir web sitesi tasarlaması amaçlı biriyle anlaşabilir veya bizzat kendinize yapabilirsiniz.

2- Sanal mağazası yaratın. İster inanın ister inanamayın satıcılar online oyunların içinde sanal ürünler satarak para kazanmaktadır. Kendinize bir avatar yaratarak ve bir dükkan açarak başka oyuncularla iş yapabilirsiniz.(veya sadece hakikat dünyadaki işinizin reklamını yapabilirsiniz)Tabi ki ilk olarak oyunu bulmalı ve dükkan kurulumu amaçlı para ödemelisiniz. Bu zamanı hallettikten daha sonra dünyadaki çeşitli yaş gruplarındaki çok insana ulaşabilecekseniz. Kitlesel, çoklu oyunculu online rol üstlenme oyunları bu iş amaçlı en uyumlu olanlardır.

İnternet üzerinden iş yaparken dikkat etmeniz gerekenler

1- İnternet üzeriden hangi işi yaparsanız yapın güzel bir ilk izlenim bırakmak çok önemlidir. Bütün işlerde olduğu benzeri markanız(web sitesi, sanal mağaza, sanal portfolyo ve benzeri.)dikkat çekmeli, baştan çıkarmalı ve insanları daha fazlasını istemeleri amaçlı teşvik etmelidir. Kuvvetli bir marka akıllıca hazırlanmalıdır ve anlaşılır olmalıdır. Hizmetlerinizi ve ürünlerinizi tanıtmalı, haberler ve bilgiler vermeli ve sayısız vesile sunmalıdır.

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi rakiplerinizden farklılaştırın. İşinizi eşsiz yapan özellikleri belirleyin. Bütün dikkatinizi markaya, özel hizmetlerinize veya hizmetlerinizin müşterilerin problemlerini ne türlü çözdüğüne verin. Farklılaştıran unsurlarınızı vurgulayarak markanızı konumlandırın.

Müşterilere karşı arkadaşça ve cana yakın olun. Müşterilerin sizinle etkileşimde bulunmasını istiyorsanız internet siteniz bilgilendirici olmalıdır. Aynı zamanda müşterilerle durumda olan iletişimi ve etkileşimi motive edici şekilde hazırlanmalıdır.
Ortak firmayla bir anlaşma yapın. Ortak firmanın anlaşmasını bir avukatın asistanlığında gözden geçirin veya avukat görüşü alın. Bu sayede ödemelerin şartlarını ve ne türlü tediye alacağınızı öğrenebilirisiniz.

Başlangıç etkileşimlerinden daha sonra müşterilerin peşini bırakmayın. Yüz yüze görüşmenin faydalarından yararlanamayacağınız amaçlı online olarak proaktif olmanız gerekir. ( huzursuz edici olmamak koşuluyla)Müşteriyle durumda olan başlama etkileşiminden daha sonra müşterinize görüşmenizi hatırlatan bir teşekkür e-maili gönderin.

2- Becerilerinizi ve bilginizi faydalanarak kuvvetli bir online görüntü oluşturun. Yetenekli bir satış uzmanı veya grafik tasarımcı olabilirsiniz fakat bu yeteneklerinizi online olarak ne türlü kullanacağınızı bilmeyebilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu kurslarına katılın. Online olarak veya öğrenim kurumlarından bu kursları alarak konuyla alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz. Çok Başarılı bir online kariyer inşa etmek istiyorsanız arama motoru optimizasyonlarının ne türlü kullanılacağını bilmeniz gerekir. Bu eğitimler markanızı ne türlü konumlandıracağınızı veya Google benzeri arama motorlarında üst sıralarda ne türlü yer alabileceğinizi öğretir.
İş planı hazırlayın. İş planı hazırlayarak işlerin yolunda gitmesine destekçi olacak amaçlarınızı belirleyebilirsiniz.

Uzmanlara danışın. İnternet üzerinden para kazanan çok başarılı bir arkadaşınız veya meslektaşınız varsa onun bilgi ve deneyimlerinden faydmeydanın. Hangi konuda iyi olduğunu veya ne inşa ederek çok başarılı olduğunu öğrenin. Bizzat online işinizi ne türlü kuracağınızla alakalı ne civarı çok bilgi ve fikir alırsanız sizin amaçlı o civarı iyi olur.
3- Bir başınıza çalışırken fedakâr olmalısınız. İnternetten çok başarılı bir şekilde para elde etmek istiyorsanız çaba göstermeli, zamanınızı ne türlü kullanacağınızı bilmeli ve kendinizi işinize adamalısınız.

Finansal ihtiyaçlarınızı belirleyin. Büyük paralara mı ihtiyacınız var yoksa sadece belli miktarda para mı elde etmek istiyorsunuz? İhtiyacınız durumda olan ciro seviyesi ne civarı zaman ve çaba harcamanız gerektiğini belirleyecektir.

Online işinize ayıracağınız vakti hesaplayın. İki çocuklu ve temizlik programı durumda olan evden çıkmayan bir kadın misiniz yoksa hiçbir şarta koşula bağlı olmayan özgür bir insan mısınız? Bir gün içerisinde işinize ayıracağınız vakti tespit edin ve bu vakti elde etmek dilediğiniz para miktarıyla karşılaştırın. Çoğunlukla belli işlerde alıcı listesi oluşturana civarı özellikle ilk aylarda ve senelerde daha çok zaman harcamanız gerekir
İş alışkanlıklarınız ile ilgili dürüst olun. Enerjik misiniz, olması gerektiği civarı motive oldunuz mu ve başınızda bir patron olmadan işleri idare edebilecek misiniz veya telefon, çocuklar ve başka çevresel karışıklıklar olduğunda rahatlıkla dikkatiniz dağılacak mı? Online iş yaparken ciddi anlamada motive olmalı ve para kazanma amaçlarınıza ulaşmak amaçlı odaklanmalısınız.

Uyarılar

Herhangi bir online programa katılmadan önce denetim yapın. Eğer firma başlama amaçlı bir tediye isterse veya sözleşmeye dayalı anlaşma inşa etmek isterse tüketici haklarıyla alakalı verileri gözden geçirin. Yağmacı online firmalar bizzat kendilerini meşru olarak ve online para kazandırma fırsatları sunuyor benzeri gösterip paranızı alarak sizi ortada bırakabilirler.

  1. 2017 için harika iş fikirleri için tıklayınız
  2. 10 İş Fikri (Neredeyse) Başlangıç ​​Maliyeti Yok için tıklayınız
  3. Elamana İhtiyaç Duymayan İş Fikirleri için tıklayınız