Kredi Kartı Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak,Kredi Sicil Affı Çıktımı

Kredi Kartı Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak Bankalardan kredi ve kredi kartı gibi ürünlerin ödemelerinde aksaklık yaşadığınızda ve bu ödemeleri 90 günlük süreç dahilinde yapmadığınızda banka kara listesine dahil oluyorsunuz ve bu borç artık avukatlık bir borç olarak faiz işletilmeye başlanıyor. Bu yüzden kredi Sicil Affı bekleyenler gurubuna dahil olmak zorunda kalıyorsunuz. Kredi Sicil Affı çıktımı hep birlikte bakalım.

 Bankaların kara listesinden nasıl çıkılır, kredi Sicil Affı ne zaman çıkacak, kredi kartı mağdurlarının çilesi ne zaman bitecek,esnafın kapanan kredi yolları nasıl açılacak, hükümet ne zaman vicdana gelip kredi ve kartı Sicil Affı yasasını devreye sokacak,gelin hep birlikte bu sorulara cevap arayalım.

Kredi Sicil Affı çıktımı Hükümetin kredi ve kredi kartı mağdurları için bankalara söz geçirmesi aslında mümkün.Çünkü Türk ekonomisini bitiren bizleri bu duruma sokan, kredi kartının ve Kredilerin esiri eden bankaların bir şekilde yola getirilmesi lazım.Bu tür bir işlemi de ancak kanun tasarısı teklifi ile bir milletvekilinin meclise sunması gerekiyor. Ancak banka ve hükümetin ortak çalışmaları var, sözü geçen büyük kişiler var bu tip insanların elinde dönüp giden saçma sapan bir oyun var bu oyun herkesin canını yakmakla kalmayıp, intihar edenler yuvası yıkılanlar, borç batağında bunalıma giren insanlar…daha neler neler anlat anlat bitmez..

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Bu yüzden bir an önce gerek bu ekonominin hareketlenmesi gerek bu mağdurların bu borç batağından çıkması için bir şans daha verilmeli.

Şimdi buradan sesinizi duyurma zamanı,bu makalenin altından tüm bu konudaki görüş ve dileklerinizi yazın ilgili makamlar mutlaka bu yazıyı görecek ve mutlaka birileri sesinizi duyacaktır.

18 Ocak 2017 Kredi Sicil Affı TBMM den geçti

Milliyet haberin detayına göre sizlere yapılan açıklamayı verelim.

Sicil Affı TBMM’den geçti!

Vatandaşların heyecanla beklediği haber geldi. Bankaların kara listesine girenlere Sicil Affı, yatırımcılara vergi ve harç muafiyeti getiren tasarı TBMM’de kabul edildi.

Bankalara borcu olan veya kara listeye düşen vatandaşlar “Sicil Affı ne zaman çıkacak?” diye merak ederken Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, Meclis’ten geçti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci müjdeli haberi Twitter hesabından duyurdu. Tüfenkci açıklamasında “Bankaların kara listesine girenlere Sicil Affı, yatırımcılara vergi ve harç muafiyeti getiren tasarı TBMM’de kabul edildi. Hayırlı olsun” dedi.

Ayrıca bu Sicil Affı TBMM’den geçtikten sonra Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci twitter dan herkesi bilgilendirdi.

19 Aralık 2016 Kredi Sicil Affı Güncellemesi

Meclis’e geçtiğimiz cuma günü sunulan torba yasada yer alan Sicil Affı, 11 milyon 561 bin 202 kişi ve 2 milyon 331 bin 460 şirketin sicillerini sıfırlama imkanı getirecek. Kişi ve şirketlere, kullandırılan Kredilerden dolayı da bankalara veya finans kuruluşlarına herhangi bir hukuki cezai sorumluluk yüklenemeyecek. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın rakamlarına göre düzenlemenin yürürlüğe girmesi ile birlikte, 12 Aralık 2016 itibariyle halen ödenmemiş çeki olan 566 bin 116 kişi, 31 Ekim itibarıyla kredi kartı nedeniyle yasal takip borcu bulunan 2 milyon 233 bin 188 kişi Sicil Affından yararlanabilecek.

Hürriyet’in haberine göre;

11.5 milyon kişiye Sicil Affı imkanı

Türkiye ticaretinde beyaz bir sayfa açmayı hedefleyen Sicil Affı ile 11.5 milyon kişi ile 2.3 milyon şirket kara listeden çıkacak. Bunun için kişilerin ve şirketlerin 6 ay içinde borçlarını ödemesi veya yeniden yapılandırması gerekiyor.

Hürriyet Gazetesi’nden Hacer Boyacıoğlu ve Turan Yılmaz’ın haberine göre Meclis’e geçtiğimiz cuma günü sunulan torba yasada yer alan Sicil Affı, 11 milyon 561 bin 202 kişi ve 2 milyon 331 bin 460 şirketin sicillerini sıfırlama imkanı getirecek. Kişi ve şirketlere, kullandırılan Kredilerden dolayı da bankalara veya finans kuruluşlarına herhangi bir hukuki cezai sorumluluk yüklenemeyecek. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın rakamlarına göre düzenlemenin yürürlüğe girmesi ile birlikte, 12 Aralık 2016 itibariyle halen ödenmemiş çeki olan 566 bin 116 kişi, 31 Ekim itibarıyla kredi kartı nedeniyle yasal takip borcu bulunan 2 milyon 233 bin 188 kişi Sicil Affından yararlanabilecek.

Sicil Affı ve taşeron düzenlemesi tamam
Aynı şekilde 31 Ekim 2016 tarihi itibariyle tüketici Kredileri ve diğer Bireysel Kredilerden yasal takip borcu bulunan 1 milyon 729 bin 846 kişi ve yine 31 Ekim itibariyle ticari Kredilerden yasal takip borcu bulunan 533 bin 379 şahıs şirketi ve 99 bin 928 sermaye şirketi de kapsama girecek. Bu kişilerin ve şirketlerin 6 ay içinde borçlarını ödemesi veya yeniden yapılandırması gerecek. Bu şartı yerine getirirlerse, bankaların kara listesinden çıkabilecek.

1.5 MİLYON ŞAHIS ŞİRKETİ

Ayrıca kara listeye giren ancak borcunu daha önceden ödemiş bulunan kişiler de, aftan yararlanacak. Bu nitelikte bulunan karşılıksız çek borçlusu 198 bin 434 kişi, Bireysel Kredi kartı müşterisi olan 3 milyon 975 bin 423 kişi, tüketici kredisi ve diğer Bireysel Kredi müşterisi 2 milyon 858 bin 195 kişi, ticari nitelikli kredisi kullanan 1 milyon 573 bin 758 şahıs şirketi ile 122 bin 394 sermaye şirketi de doğrudan düzenleme kapsamına girecek. Bu kişiler ve şirketler için herhangi bir ön koşul söz konusu olmadan, sicil temizleme işlemi gerçekleştirilecek.

Bakan Tüfenkci: Numaradan Sicil Affı istemiyoruz

ESNAF BEKLİYOR

Sicil Affını özellikle esnaf yoğun bir şekilde talep ediyordu. TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Ekonominin çarklarının dönmesi için etkin bir Sicil Affı gerekiyor. Çünkü bankalar esnafa sicillerine göre kredi veriyor. Atılan bu adım ekonominin çarklarını hareketlendirecek. Can suyu kredisi çok önemli” demişti. Kredi kartı veya Bireysel Kredilerini ödeyememiş veya takibe düştükten sonra ödemiş yurttaşların, kara listeye bağlı olarak 5 yıllık süreçte kredi işlemlerinin olumsuz etkilenmesi nedeniyle de, Sicil Affı önem taşıyor.

KAYITLAR RİSK MERKEZİ’NDE

DAHA önce Merkez Bankası tarafından tutulan mali sicil bilgileri, 2011 yılında çıkarılan kanunla Bankalar Birliği bünyesindeki Risk Merkezi’ne devredildi. Buna göre kredi kuruluşları ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nca uygun görülecek finansal kuruluşların müşterilerinin risk bilgileri bu merkezde toplanıyor ve söz konusu bilgiler bu kuruluşlarla, gerçek veya tüzel kişilerin kendileriyle paylaşılıyor. Kişilerin onay vermeleri koşuluyla, risk bilgileri özel hukuk tüzel kişileri ve üçüncü gerçek kişilerle de paylaşılabiliyor.

11.08.2016 Güncelleme Yapıldı

Hükümetin Kredi Kartı Mağdurları için Yaptığı Çalışmalar

Kredi kartında taksit artıyor, borçlara yapılandırma geliyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun yaptığı çalışmaya göre; taksit sınırlamasının estenilmesi ve borçların yeniden yapılandırması gündemde….Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, kararın 20 gün içinde alınacağını söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, kararın 20 gün içinde alınacağını söyledi.

“KREDİ KARTLARINDAKİ TAKSİT SAYISININ ARTTIRILMASI NOKTASINDA GENEL BİR EĞİLİM VAR. TABİİ BUNUN CEP TELEFONU, BİLGİSAYAR GİBİ TÜKETİM ARAÇLARINA ETKİ EDECEK Mİ? BU KONUDA DAHA NET BİR TUTUM YOK AMA CARİ AÇIK NOKTASINDA KONTROLLÜ BİR ŞEKİLDE ZATEN HAZİNE VE BANKALAR BİRLİĞİ BU NOKTA DA BİR ÇALIŞMA YAPIYORLAR, ETKİ ANALİZLERİNİ YAPIYORLAR. ETKİ ANALİZLERİNDEN SONRA DA NİHAİ KARARI VERECEĞİZ”

“YENİDEN YAPILANDIRMA BELKİ FAİZLER NOKTASINDA BÖYLE BİR İYİLEŞTİRME SAĞLANABİLİR AMA BUNU GENİŞ BİR MANADA TUTARSAK DA BUNUN ZAMANINDA ÖDEYENLER İÇİN DE HAKSIZLIK OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BİLGİSAYAR, CEP TELEFONU, BEYAZ EŞYA GİBİ TÜKETİM ARAÇLARININ FİYATINA KARARLAR ETKİ ANALİZLERİNDEN SONRA KARAR VERİLECEK.”

Kredilere_getirilen_sinirlamalar_esnetiliyor8230">Tüketimi kısmak ve cari açığın azaltılması için kredi kartı ve Bireysel Kredilere getirilen sınırlamalar, esnetiliyor…

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun yaptığı çalışmaya göre; başta cep telefonu olmak üzere bazı alanlardaki kredi kartı taksit yasağının kaldırılması, taksit sayılarının artırılması gündemde…

Kaynak:https://www.kredinotu.co/kredi-ve-kredi-karti-sicil-affi-ne-zaman-cikacak-2015.html