Daha Esaslı Bir Arkadaş Olabilmek İçin 5 Zorlu Yol

Başlamadan önce, neden orijinal bir arkadaş olmanın neden önemli olduğunu anlamaya çalışalım! Cevabı oldukça basit.

Kişisel ve mesleki ilişkilerinizi daha da güçleştirmekle kalmaz, aynı zamanda sizi olumlu yönde etkileyerek, yaşamdaki olumlu sonuçlara doğru yönlendirir.

Ve tüm ilişkilerinde derin arkadaşlıklar bulan insanlar mübarek, mesleki ya da kişisel olsunlar.

Daha Hakiki Bir Arkadaş Olmak için 5 Yol

Ancak sorun şu ki, çoğumuz orijinal yerine popüler olmaya çalışıyoruz. Ve ben de bu yazı hakkında konuşacağım. Popüler olmaya çalışmak, yarattığımız bir imajımıza uymak için büyük ve tutarlı bir çaba gerektirir.

Bu çok fazla iş.

Bunun yerine, basitlik ve samimiyet, Motivasyonel Bir Konuşmacı olarak yaşadığım deneyimlerimde, ilişkilerin kurulması ve sürdürülmesinde uzun bir yol gidiyor . Sadece son on yılda konuşan tüm insanların ortak tecrübelerinden ve yarılarda konuştum!

İlişkiler kurmak isteyen insanlara gerçek olma konusunda eşsiz bir kefalet ve barış vardır. Ancak iş gerektiriyor. Arkadaşlık oyununuzu nasıl geliştirebilirsiniz:

1. Bir Dedikodu Mühendisi Olma

Bir arkadaş grubundayken, her şey ve herkes hakkında en fazla bilgiye sahip kişinin en popüler ve sevilen olacağını düşünebilirsiniz.

Ancak bu doğru değil!

Dedikoducu yaptığınızda, kendi arkadaşlarınız sizinle diğerleri hakkında konuşurlar, ancak sorunlarını sizinle paylaşmazlar. Çünkü sana güvenemeyeceklerini biliyorlar. Onlardan bir başkasıyla konuşmayacağınızın garantisi nedir?

Dedikoducu. Güven ve saygıyı da kaybedersiniz. Yine de popüler olacaktın.

Ama tüm yanlış sebeplerden dolayı! Dedikodu, ilişkilerinizi sona erdirebilen bu silahtır, inşa etmek için çok çalıştığınız en iyi ortaklıklarınızdan bazıları. Bu dilin boşa gittiği bir uygulamadır.

Daha iyi bir fikir, çevredeki insanları biraz dinlemeye ve gözlemlemeye devam etmektir. Ne kadar çok yaparsan yap. O kadar tehlikeli derecede güçlü olursunuz.

2. Arkadaşlarınızı Yargılmayın

“KENDINE YAPTIRMAK ISTEMEDIĞIN ŞEY, BAŞKALARINA YAPMAZ”. – KONFÜÇYÜS

Görüş, çoğunlukla önyargılar ve önyargılı kavramlar tarafından gölgelendi en düşük zeka biçimidir. Arkadaşlarınız / partnerlerinize karar vermeden ve bir görüş oluşturmadan önce, tüm perspektiflere bakmalısınız.

İnsanlar hikayenin diğer tarafını düşünmekten vazgeçmediklerini düşünüyorum, çünkü birçok ilişki berraklaşıyor. Varsayımlar ve yargılar kesinlikle ilişkilerin kötüye gitmesinin temel nedenidir.

Ve nasıl bir arkadaşın sizi bu hale getiriyor?

Unutmamalısınız ki, siz de yargılanıyorsunuz ve muhtemelen yanlış. Aynı adaletsizliği neden arkadaşına uzatıyorsun? Dostluğunuza adil davranın ve konuşmalara yer açın, karardan değil.

Birçok kişi karar vermediklerini düşünüyor. Ama her zaman vardır. Zihinsel olarak bile olsa, arkadaşlarınız hakkında fikir / karar verme olup olmadığınızı görmek için durun. Onları olduğu gibi görün ve onları olduğu gibi kabul edin.

Gerçek dostlukların yapıldığı şeyler bunlar.

3. Gizemli Olun

Gizemli olmak, arkadaşlarınıza tamamen kara kutu olduğunuz anlamına gelmez. Ama bunun anlamı şu: – hayatınızın her detayına onları sıkmamak. Birçok profesyonel ve kişisel arkadaşlığa sahip olacaksınız.

Hepsine açık bir kitap olamazsın!

Ne söylemesi gerektiği ve kendinize ne yapılması gerektiğini filtrelemeniz gerekir.

Şimdilik ve sonrasında sürpriz olarak ortaya çıktığı zaman hayatın mutluluğu var. Ve hepsini tanımaktan daha az eğlenceler. Her ilişkide gerçek bir arkadaş olmak, oynadığınız role doğru olduğunu göstermek demektir.

Ayrıca, herkes sizin hakkınızdaki her şeyi biliyorsa, daha fazla yargıya geçeceksiniz! Ayrıca, bazı kritik durumlarda, özellikle işyerlerinde size karşı gelebilir. Açık bir kitap olmaktan kaçının. Sadece gerçekten ihtiyaç duyulan bölümleri uzaklaştırın.

4. Barış Gücü Olun

Dışarıdan harika görünen ilişkiler, çoğunlukla en derin çatlamaları dış göze görünmez hale getirir. Aileler için doğrudur ve iş ortaklığı için de geçerlidir.

Dışarıda sakin bir tavır ve içindeki ızdırap çatışması – nokta nedir?

Çatlakları belirleyebiliyorsanız, onları doldurmaya çalışmalısınız. Dedikoduyu yapmazsak onun yarısı halleder. Diğer yarısı için, arkadaşlarınız arasında barışçı olun. Onların birbirlerinin iyi taraflarını görmelerini sağlayın.

Gerçek dostluklar, arkadaşlarımızın en iyilerini ortaya çıkarmak eğilimindiklerimizdir. Kendi kusurlarınızı atarken, arkadaşlarınızı daha üst seviyeye çıkarmaya çalışın.

5. Kendinizi Unutmayın

Herkesin ailesi ve arkadaşları için yapabilecekleri en iyisi kendine iyi bakmaktır. Dünyayı arkadaşlarınıza götürürken, kendi oyununu da hızlandırmayı unutma.

Daha sağlıklı ve daha mutlu olmak için sürekli çaba sarf edin.

Uzmanlığınız, becerileriniz ve hobileriniz üzerinde çalışın; çevrenizdeki insanlar için olumlu örnekler belirlemeye başlarken gerçek bir arkadaş olmanıza yardımcı olurlar.

Kendi hayatınızda akıllı ilerleme kaydettiğinizde, doğru insanlar sizi otomatik olarak çekecektir. Ve bu kesinlikle sizi arkadaşlarınız arasında daha popüler yapacaktır. Sadece iyi kalitelerini sindirmekle kalmayıp aynı zamanda onlara sunduğunuz gerçekliği de karşılıksız olarak vermek isteyeceklerdir.

Özet

Daha hakiki bir arkadaş olmanın beş yolu üzerinde hızlı bir özet:

  1. Dedikodu müdürü olma
  2. Arkadaşlarınızı yargılama
  3. Gizemli olun
  4. Barış yapıcı ol
  5. Unutma

İnsanlar ilişkilerin zor ve çok iş olduğunu düşünüyorlar.

Fakat farkettin mi?

En iyileriniz ön gerginliğin olmadığı yerdendir; Sadece gerçek bir bakım ve sevgi. Sık sık, dostluk söz konusu olduğunda, masum ve gerçekçi olmak zekice olmaktan daha etkili olduğuna inanıyorum.

Daha orijinal bir arkadaş olmaya mı çalışıyorsun? Aşağıya bir yorum yazın.