İşletmeler ve Küçük İşletmeler için İş Planlama Araçları

Kafanızda bir iş fikriniz var mı? İyi bir iş planı, başarılı bir iş haline dönüştürmenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, iyi hazırlanmış bir iş planı oluşturmak kolay bir iş değildir. Fikrini etüt etmekle kalmamakla kalmaz, aynı zamanda, bir işe başlamadan önce, bir işletmenin farklı yönlerini derin bir anlayışa sahip olman gerekir. Bunu nasıl doğru yapacağınızı bulmak çok zordur ancak bu zorlu işi girişimciler için biraz daha kolay hale getirecek birçok araç bulunmaktadır. Burada sıfırdan başlamak yerine, işinizi profesyonel bir iş planıyla doğru şekilde başlatmanıza yardımcı olacak şablonlar, yazılımlar, uygulamalar ve hizmetler toplanmıştır.

İş plan şablonları

İş planı nasıl hazırlanır örnek İş planı şablonları bir iş planı gibi bakmak ne her bölümde gider gerekiyordu tam olarak ne göstereceğim. Bunları, işinize uyacak şekilde kopyalayabilir veya değiştirebileceğiniz indirilebilir örnek işletme planları olarak veya boş doldurma veya soru-cevap formları olarak bulabilirsiniz. Farklı iş planları türleri de vardır: temel unsurları kapsayan basit iş planları, bir işletmenin her alanını kapsayan kapsamlı işletme planları ve finansman sağlamak veya iş ortakları bulmak gibi belirli bir amaç için tasarlanmış basit planlar. İşte dikkate alınmaya değer bazı iş planı şablonları.

100 Doları İlk Sayfa Başına Bir Sayfa İş Planı. Bir sayfalık iş planları, işletmenizin neyle ilgili temellerine ve hedeflerine nasıl ulaşmayı planladığınıza karar vererek, bir iş planı hazırlamanıza yardımcı olur. Meseleyi bir peçete üzerine yazmak gibi düşünün, ancak bir amaçla. 100 $ Startup One-Sayfa İş Planı böyle bir iş planı şablonu olduğunu. “Ne satacaksınız?” Gibi birkaç soruyu yanıtlayın. “Ne ücret alacaksın?” Ve “Müşteriler işletmeniz hakkında nasıl bilgi edinecekler?” Birkaç cümlede ve gitmek güzel.

SCORE İş Planı Şablonları. Küçük işletme kaynak SKOR bir koleksiyona sahiptir ücretsiz PDF ve Word iş planı şablonları  başlatılması için, kurulan işletmeler ve hatta kar amacı gütmeyen. Kuruluş ayrıca, mali projeksiyonlar, pazar araştırması, satış tahminleri, iş kaynakları planlaması ve şablonlar, ek türlerini sunan GZFT analizi ve daha fazlası. İş planınız bittiğinde, geribildirim ve rehberlik için bir SCORE danışmanıyla görüşebilirsiniz.

Bplans.com. Ücretsiz örnek iş planları mı arıyorsunuz? Bplans.com perakendeciler, online işletmeler, servis sağlayıcılar, restoranlar ve daha fazlası dahil olmak işletmelerin her türlü, içlerinden geniş bir yelpazede sunuyor. Bu örnek şablonlar, icra özeti, şirket özet, ürün ve hizmetler, finansal planlama, piyasa analizi ve diğer standart iş planı bölümleri gibi bölümler ve içindekiler tablosuyla birlikte gelir. Bplans.com, Word, PDF ve diğer dosya biçimleri olarak indirilebilen 500’den fazla örnek iş planı sunmaktadır.

İş planı uygulamaları

Bir iş planı oluşturmak için masanıza yapıştırmanız gerekmez. Birkaç iş planı vardır mobil uygulamalar her yerde doğru akıllı telefonunuzda ya da tabletinizde, her zaman bir iş planı yazmak izin verir. İşte kontrol etmeye değer iki kişi var.

StartPad. Girişimci ve Forbes tarafından tanınan, StartPad iPad için kullanılabilir üst iş planı uygulamalarından biridir. Bu uygulama, stratejik iş planlaması dersleri, profesyonel olarak hazırlanmış örnek iş planları, mali projeksiyonlar ve diğer raporlar gibi çok çeşitli iş planlama kaynakları sunmaktadır. StartPad’de oluşturulan iş planları, yüksek çözünürlüklü PDF’ler olarak dışa aktarılabilir veya yazdırılabilir. StartPad’in temel sürümü indirmek ve kullanmakta özgürdür, ancak ek özellikler için uygulama içi satın alımlar gerekir. StartPad’i Apple App Store’dan alın.

İş Planı ve Başlangıca Başlayın. Android kullanıcısın mı? İş Planı & Start Başlangıç sizin için app. Bu uygulama yalnızca bir iş planı oluşturmak için değil. Aynı zamanda girişimciler için üç şey yapmayı da hedefliyor: iyi hazırlanmış bir iş planıyla bir işletmeye doğru şekilde başlamaya yardımcı olmak; Onları motive ve yolda tutmak; Ve kullanıcıları işletme planlarını oluşturmada ve işlerini yürütürken yönlendirmeye yardımcı olacak diğer girişimciler, küçük işletme sahipleri ve uzmanlardan oluşan bir topluluk sağlamak. İş Planı ve Başlangıç ​​Başlangıç, Google Play pazarından indirilebilir.

İş planı hizmetleri

Yukarıdakilerden herhangi birini kullanmak istemiyor musun? İş planı yazma süreci boyunca size rehberlik edecek bir çevrimiçi iş planı hizmeti deneyin. Hizmetler, işletme planı yazılımı gibi – belge koleksiyonları ve grafik jeneratörleri gibi – benzer araçlara sahiptir; farkı, genellikle iş ve iş planınızın daha karmaşık yönlerini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilecek iş ve hukuk uzmanlarını sunmasıdır. Göz önüne alınması gereken iki çevrimiçi iş planı hizmeti LivePlan ve SBA İş Planı Aracı’dır.

Bizplan.com. Finansmana mı ihtiyacınız var? Startup.co iş planı servisi, check out bizplan.com . Bu web tabanlı iş planı, iş planınızı oluşturmanıza ve yatırımcılar için optimize etmenize yardımcı olmak için adım adım bir rehber ile birlikte gelir. İş planları, markanıza uyacak logolar, grafikler, mizanpajlar ve özel tasarımlarla işinize tamamen uyarlanabilir. İş planınızı oluşturduktan sonra startup.co’nun crowdfunding sitesi olan fundable.com’da paylaşabilir ve yayınlayabilirsiniz; burada fundable.com, yatırımcılarla bağlantı kurabilir ve işinizi vurgulamak için fotoğraf ve video gibi unsurlar ekleyebilirsiniz.

LivePlan . LivePlan planlama araçları, finansal hesap makineleri, rehberlik kaynakları ve daha belge oluşturma her şeyi sunan bir bulut tabanlı bir iş planı hizmetidir. Hizmet, iş planının her bileşeni boyunca size yol gösterir ve iş planınızın amacına (bir işe başlama, iş geliştirme, fonlama, vb.) Dayalı adım adım talimatlar ve tavsiyeler sunar.

SBA İş Planı Aracı . ABD Küçük İşletmeler İdaresi (SBA) İş Planı Aracı yönetici özeti ve şirket açıklamasından pazar araştırması, ürün, pazarlama ve satış, ve detaylı mali projeksiyonlar için her şeyi kapsar. İş planınızı firmanızın logosuyla kişiselleştirebilir, iş planınızı gerektiği gibi kaydedebilir, yazdırabilir ve güncelleştirebilirsiniz