Stres Azaltmanın Kolay ve Doğal Yolları

Meşgulüz, hayatımız meşgul ve dünya meşgul. Dinlendirici programlar, bir bitim görmeyen ve kendimizi her gün iyileştirmek için çabalayan yapılacaklar listesi ile vurgulanıp yazılması kolaydır.

Stresiniz işyerindeki bir mesele, önemli bir diğer kişi veya arkadaşınızla çatışma veya bir aile bireyiyle olan zorluklar arasında bir ilişki kursa da, her birimiz bir dereceye kadar stres etkilenir.

Stres Azaltmanın 10 Kolay ve Doğalı Yolları

Tarafından toplanan son verilere göre İstatistik Beyin , Amerikalıların% 48’i son 5 yıl içinde kendi stres seviyelerinde bir artışa bildirmişlerdir.

Ve bu yazı, stresin kesin sebeplerini ve ortak katkılarını tartışmak ve netice göstermek için değil de, gittikçe vurguladığımız bir toplum yaşadığımızı ve yalnızca daha da kötüleşebileceğinizi hatırlatmaktır.

İşte, stres azaltmanız gerektiğinde kendinizi kollamak için bazı araçlar var ve doğal bir çare arıyorsanız:

1. Evinizi ve Ofisinizi Bitkilerle Güncelleyin

Yeşil bir çevrede vakit geçirmek sinirleri yatıştırmaya ve refah seviyenizi yükseltmeye yardımcı olabilir.

Sık sık sık sık uğradığınız alanlarda birkaç kapalı bitki bulundurun ve uzatılmış zaman geçirin. Uzun süredir yaşadığım kapalı bir bitkiyi gördüğümde, benden besleyici bir ilişki gerektirdiğini hatırlatırım.

Ne zaman vurguladı, kapalı bitkiler kendiniz ile nazik olması gerektiğini hatırlatalım. Ve eğer gerekiyorsa, bitkilerini sulamak için birkaç dakikanızı ayırın, budayın ve yeniden biçimlendirin.

2. Gökyüzüne Baktığınızda Bir Anı Alın

Eğer sıkışmış hissediyorsanız, belki de overdrive üzerinde koşu hissediyorsanız, göğe göğe bakmak için biraz zaman ayırın. Çocukluğunuzun ne olduğunu hatırlayın ve hayatın olanaklarını düşünen gökyüzüne bakarak saatlerce saat harcayacak mısınız?

Gökyüzüne bakmak, arkanıza yaslanıp sorunlarımızı aklımızdan çıkarmamızı sağlar. Bulutların gökyüzünde sorunsuzca nasıl hareket ettiğini izleyin, gökyüzünün sunduğu güzelliği takdir edin ve hepimiz için sakladığı bilgeliğe kapılmak için biraz vakit ayırın.

Gece gökyüzüne baktıysanız, yıldızların, şeylerin büyük planında, yaşlılığa adım attığımız anda şu anda karşı karşıya olduğumuz stresin önemsiz olduğunu hatırlatın.

3. Şelala Biçiminde Akan Suları Bulun

Insanlar yaşlanmanın başlangıcından bu yana, iç barış bulmak için hareketli suyun sakin yararlarını kullandı. Eğer stresli hissediyorsanız, biraz hareketli su veya hatta durgun su gövdesi bulmalısın. Suyun yanına oturun ve beş duyunuzun kayıt yaptığına dikkat edin.

4. İzleyen İnsanlara Git

İnsanlar izliyor? Evet, insanlar izliyor. Ne zaman stresli olduğumu düşünüyorsam, başkaları kendi başıma olmaktan çok etrafında olmayı tercih ederim. Doğrudan başkalarıyla etkileşim kurmamla birlikte, sadece başkalarını izlemek ve gözlemlemek aklımı sakinleştirmek için yeterlidir.

İzleyen insanlar sizi güldürebilir ve işleri bir perspektif haline getirebilir. Ama en önemlisi, insanları izlemek sizi başınızın dışına çıkarıyor.

5. Kendinize Sağlıklı Bir İçki Dökün

Bir fincan kahve, bir fincan çay demlemek veya biraz taze meyve sıkmak için biraz zaman ayırın. Seçtiğiniz sağlıklı içecek üretme sürecine katılın.

Vücudunuzu besleyecek bir şey yaratmak için yalnızca mevcut ve ilgileniyorsanız, sağlıklı toniklerinizi demlemek ve yudumlarken stresinizi giderebilirsiniz.

6. Müzik Dinleyin

Kendinizi kolayca vurguladıysanız veya düzenli olarak vurguluyorsanız. Stresüz bir çalma listesine yatırım yapmak için biraz zaman ayırın.

Bul sen sakin olur müzikleri , sen yansıtmak yardımcı müzik, enerjik ve minnettar vurguladı sizin ruh kaydırır müzik.

Müzik fikirlerinden feragat ederseniz, o zaman radyonun açılması veya ruh halinizi canlılatacak bir internet radyo istasyonuna geçmesi yeterlidir. Müzik, evrensel bir dil ve ruh halinizi iyileştirmek ve daha sonra stres azaltmak için etkili bir araçtır.

7. Egzersiz

Hep diyorum ki: Ne zaman şüpheniz varsa, aklınızdan çıkın ve vücudunuza girin.

Biz vurguladığımızda zihnimiz tekerlekli bir hamster gibidir. Konuşmayı kesmedikçe asla durmaz. Bir atın beş dakika ara ve vücudun içine almak. Git merdivenlerden inip çıkın. Ofis kapınızı kapatın ve atlama krikolarını yapın. Çevrenizi bırakın ve gezintiye çıkın.

Gerekirse, bir zaman-bir süre için bir veya iki dakikanızı ayırın ve spor salonuna basın veya bir kaçış yapın. Stresinizden kaçmanızı istemiyorum, bunun yerine daha net bir zihinle yüzleşmenizi istiyorum.

8. Yaşamınızı Organize Edin

Stresin etkilerini hissettiğimde, neredeyse dağınık olma ile ilgisi olabilir. Biraz zaman ayırın ve çalışma alanınıza, evinize, yatak odanıza, tuvalete ve arabanıza bakın. Bu alanlarda ne kadar çok zaman geçiriyoruz, nasıl düzenliyoruz?

Sıklıkla sık sık uğraştığımız ve sayısız saat geçirdiğimiz mekanları organize etmek zihnimizi dağınık hale getirmek için harika bir yoldur. Zihin ne aldığını, ortaya koyduğu enerjidir.

Çevrenizi organize etmek ve optimize etmek için yalnızca 10-20 dakika harcayarak hayatınızdaki stres ve kaosu azaltın.

9. İnternet ve Cep Telefonu Kullanımını Kesin

Stresli olduğumuzda, yapmamız gereken son şey aklımızı ve hislerimizi internetle ve cep telefonlarımızdan gelen herhangi bir şeyle saldırmaktır.

Zaten hiper sürücüye veya kapanmaya çalışıyorsanız, yapmanız gereken en son şey, internete “sohbet” etmeye ve stres azaltmaya çalışırken gereksiz iletişim ortamına maruz bırakmaktır.

10. Uyku

Hayat bir rollercoaster gibidir. Bazen bir sonraki tepeye gelene kadar yokuş aşağı, yokuş aşağı gidiyoruz. Hayat yolculuğunuzun nerede olduğuna bakılmaksızın, zihninizi ve bedeninizi yeterince uykuyla yeterince beslediğinizden emin olun.

Biz vurguladığımızda yapmamız gereken en son şey, sadece hayatla başa çıkmakta olan zombi gibi kucak dolaşmak ya da daha önce çok daha yumuşak bir yolculuk yapmış olduğumuz için kıvrımlı davranmaktır. Sağlığınıza yatırım yapın ve yeterli uyku ile stres azaltın.

Son düşünceler

Stres, hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır, ancak bu, onu görmezden gelmeniz anlamına gelmez. Tedavi edilmeyen stres çeşitli fiziksel ve zihinsel sağlık hastalıklarında veya daha da kötüleşebilir.

Gün boyunca daha fazla barış ve durgunluk içinde hareket etmenize yardımcı olmak için stres düzeyinizi yukarıdaki 10 ipucundan herhangi biriyle yönetin.

Hayatınızdaki stresinizi nasıl azaltabilirsiniz? Aşağıya bir yorum yazın.