Hisse Senetleri ,İşte Bu Nedenle Hisse senedi Almamanız Herekiyor

Hisse senedi toplama, neredeyse hiçbir yatırımcı , uzun vadede piyasadan daha iyi performans gösterebilecek portföyler geliştiremeyerek zor bir iş buluyor, ancak çok azı kazananın ne kadar zor olduğunu fark edebiliyor.

Genel borsa uzun vadede yükseliş eğiliminde olmasına rağmen, hem tahvillerden hem de nakitten daha iyi kazançlar yayınlarken, bu dalgalanma daha fazla olmasına rağmen, bu hareketin büyük kısmı, genel olarak pazarı kaldıran çok iyi çalışan bir kaç isim tarafından yönlendirilmektedir. Ortalama stok, tek tek ele alındığında, genel piyasa ile karşılaştırıldığında daha düşük performans göstermez, aynı zamanda Hazinelere kaybedebilir.

Bu değerlendirme , Arizona Devlet Üniversitesi’nden profesör olan Hendrik Bessembinder tarafından araştırmaya bakan bir yatırım firması olan Alpha Architect’in özenini getiriyor. 1926 ve 2015 arasındaki süreyi kapsayan verilere göre, aylık hisse senedi getirilerinin sadece% 47,7’si bir aylık Hazine oranından daha büyüktü. Stokların sadece% 42.1’lik kısmı T-bonoların getirisini yenmiştir.

Sonuçlar daha geniş borsa kıyasla daha da kötü. Göre Alpha kendi araştırma 2007 ve 2014 arasındaki dönemde baktı, bireysel hisse senedi yaklaşık% 54 benchmark endeksi underperformed. Yalnızca 10 hisse senedinden birisi, toplam pazarın iki katı kadar bir getiri yayınladı.

İşte bu nedenle hisse senedi almamanız gerekiyor

Alpha 1983 ve 2006 yılları arasında hisse senedi seçiciler için daha sert bir pazar olan dönemine de baktı. Bireysel hisse senetlerinin sadece% 37’si, o dönemin kıyaslamasını aştı.

Alpha Architect’in CEO’su Wesley Gray, “Hisse senedi seçicileri için daha yeni zaman diliminin daha iyi olduğu görülmesine karşın, bireysel hisse senedi satın alımına karşı olma ihtimali hala mevcuttu” dedi. “Bir hisse senedi alırken ilave bir endişe, yatırımcının kendine özgü bir risk aldığıdır. Bu, bir hisse senedi portföyünüz hakkında kötü haberler olursa daha büyük darboğazlara neden olabilir. ”

Açıkçası, yatırımcılar hisse senetlerini rasgele seçmemekte, araştırmalar bir tüccarın şansını artırabilir ve sadece bir hisse senedi piyasadan daha düşük performans göstermesi para kaybedeceği anlamına gelmez. Ancak hisse senedi toplamanın zorluğu konusundaki farkındalığın artması , yatırımcıları pasif yatırıma yönelterek , genel olarak endekste yerini korudu. Veriler artan bir şekilde, daha geniş pazara yapılan yatırımın, aktif olarak yönetilen bir portföyden daha iyi kazanımlar ürettiği değil, işletmelerin yerine bir kişi veya ekip tarafından seçildiği durumlarda değil, aynı zamanda bu tür fonların ücretler açısından daha az maliyet gösterdiğini gösteriyor.

Oku: Kıdemli vatandaş portföyleri, bu yıl binyılın getirilerini neredeyse ikiye katlıyor

Ve elbette, geniş bir piyasa fonu, bir yatırımcının, ağır kaldırmanın çoğunu yapan seçkin isimlerle temas kurmasını sağlayacaktır. Bessembinder’ın verilerine göre, sadece 10 şirket, borsada yaratılmış olan servetlerin% 16.26’sını oluşturuyor. İçinde olduğu gibi.

Petrol devi Exxon Mobil Corp., XOM, +% 0.15  ile puanı artıyor ve şimdiye kadar yaratılan pazar zenginliklerinin% 2,96’sını oluşturuyor. Hisse onu Apple Inc.AAPL, -0.02% General Electric Co. GE, -0.07% Microsoft Corp. MSFT, -0.09% ve International Business Machines Corp. IBM ve +% 0,14 ile takip etmektedir . Şimdiye kadar yaratılan zenginlik ve beşi de Dow bileşenleridir.

Mavi çip endeksinin bu kadar dolu olması, tartışmasız gelişen en iyi aktif fonun nedenlerinden biridir .