Kira Öder Gibi Ev Sahibi Nasıl Olabilirim

Kira Öder gibi ev sahibi nasıl olabilirim düşünceniz varsa işte çözüm,Eğer kiracıysanız her ay ödediğiniz kirayla konut alıp alamayacağınızı kesinlikle kendinize sormuşsunuzdur. Kirada Oturan sayısının konut sahibi sayısından fazla meydana geldiği ülkemizde evsahibi olmak zor. Bunun sebebinin tasarruf eğiliminin var olması gerekenden düşük meydana geldiğini söyleyen emlak uzmanları kira öder gibi konut sahibi olmak olası diyorlar. Ülkemizde %50 nin altında izliyen konut sahibi oranı tasarruf inşa etmek konusundaki engellerin var olmasıyla meydana geliyor. En Az fiyatla her 2 kişi de çalışırken bununla beraber tasarruf yapabilmek, hele çocuğunuz varsa zor yaşanıyor. Tekrardan de eğer bir miktar birikiminiz varsa konut satın almanız olanaksız değil.

İlk önce kirada oturanların akıllarına şu sorular gelir?

  1. Kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorum
  2. Ev sahibi olmak isteyenlere devlet desteği
  3. Ev sahibi olmak için ne yapmalıyım
  4. Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak
  5. Toki kira öder gibi ev sahibi olmak
  6. Kira öder gibi ev sahibi olmak 2017

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Nasıl Olabilirim

Şu an varolan konut sistemindeki şuanki projelerle minik metrekareli haneleri düşük faiz ve peşinatla bankalardan alabiliyorsunuz. Eğer kira ödüyorsanız ve kira öderken bununla beraber satın aldığınız evin taksitlerini ödemekte mağduriyet yaşıyorsanız taksitlerini ödemeye başlar başlamaz taşınabileceğiniz seçenekler de şuanki. İşyerine yakın olması benzeri avantajları barındıran bir evin minik olmasını önemsememek gerektiğini söyleyen İstanbul’ daki İnşaatçılar derneği başkan Nazmi Dur bakayım bu yöntemle fazla çok bireyin minik bir konut alıp taksitlerini ödedikten ardından kocaman haneye geçtiğini söylüyor. 10 sene içerisinde ödenen kira bedelinin alınacak kredi faizine yakın olması konut sahibi olmak talep eden bireylerin üremden korkmamaları gerektiği ile ilgili da bilgilendiriyor.

Ev Sahibi Nasıl Olabilirim

Ev sahibi olmak talep eden bireylerin üremlerin düşük meydana geldiği dönemlerde bankalarına gidip tekrar yapılandırma imkanları da var. Her ay kira olarak 500 TL ödeyen bir kişi bu ölçüsü tasarruf yatırımı olarak değerlendirse 87 bin TL tasarruf edebilir. Bunun mahaline bankadan alacağı 100bin liranın %85 getiriyle sermayeye ödeyeceği rakamın 70 bin liraya isabet geliyor. Bu sebeple bankadan konut sahibi olmak için kredi almak birçok avantajlı. 10 sene içerisinde oturduğunuz haneye kira için ödeyeceğiniz 500 TL her sene artacak fakat bankadan aldığınız kredinin faizi artmayacaktır. Bu vaziyet her ay kira ödemektense kendisinin eviniz için ödemenizi gerçekleştirmenin ek olarak akılcı meydana geldiğini gösterir. Konut kredisi verici bankalar 10-20 veya 30 senelik vadelerle konut kredisi verirler. Ne var ki almak dilediğiniz evin yalnızca % 75 ini konut kredisi için alacağınızdan bir miktar tasarrrufu yapmış olmanız lazımdır. Pekçok banka mortgate kredisi vermekte. Sizlere en uyumlu var olan seçeneği bulmanız gerekir.

Bu Makalemizde Dikkatinizi Çekebilir:En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi

Eğer bir tarla veya arsa benzeri gayrimenkulunuz varsa bunu ipotek ettirerek olan %25 lik ölçüsü bankadan alabilirsiniz. Bankalar konut almak isteyenler için belgeler isterler. Konut sahibi olmak için Kredileri">bankadan kredi çekmek talep eden bireylerin bankaya götürmeleri gereken var olan evraklar haneye ilişkin var olan iskan raporu ve evin hazır durumda var olan tapusudur. Evin üstünde haciz olmaması gerekir. Geliriniz ve kredi notunuz da banka için mühimdir. İspatlanabilir bütün gelirlerinizi belgelemeniz gerekir. T.C.Nüfus belgeniz ve bu gereken var olan evraklarla beraber bankaya gittiğinizde konut kredisi için ipotek koyacağından bankanız sizden kefil istemeyecektir.