Tokiden Ev Nasıl Alabilirim

Tokiden ev nasıl alabilirim,Vikipedi’ de Toplumsal konut üretmek amaçlı oluşturulmuş  olan Toki, Toplanmış Konut İdaresi Başkanlığına veya Başbakanlığa ilişkili bir müessese olarak tanımlanmış. Evrensel yönetimin dışarısında 1984 senesinde oluşturulmuş Toplanmış konut ve kamu ortaklığı yönetimi başkanlığı bu hedefle kurulup çalışma göstermiş. Dar ve ortada seviyede bireylerin konut alabilemleri amaçlı meydana gelen tokiler konut ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir.

Toki projeleri ile ilgili geç teslimi veya yabancı türden binlerce dava olsa da tazminatlar alacaklılara ötecrübe ediyor. Toki yapım ihalelerini kapsamlı bir guruba dururmak amaçlı tirajı dik gazetelerde ara ara duyuru veriyor. Kentten şehre göç eden kişilerin çabuk nüfus artışıyla konut gereksinimi yükseliyor bunun için ilişkili olarak da şehirlerde çabuk bir tempoyla birden fazla bireyin birarada yaşamasının ekonomi hesaplanarak dar gelirli veya ortada, dik gelirli aileler amaçlı binalar, siteler yapılıyor. Toki projelerinde dar gelirli aileler amaçlı etraf etmenleri daha az gelişmiş görüntü olarak hizmet sunarken gelişmiş uyumlu fiyat gerekliliği meydana gelen bireylerin alternatifleri daha çok olmakta. Toki bu sebeple kullanıcı gruplarına ilişkin yenilemeler getirmiş. Bu konuda bilgi birikimi inşa edilmesi amaçlı de ailelerin gereksinimlerinin belirlenmesine yönelik istatistik raporlar almaya başlamış. Yakın tasarıda bu konutların ve konut sahasındaki çevrenin daha kullanışlı meydanlara dönüşmesi amaçlı çalışmalar yapılıyor. Dizayn ve tasarılama süreçlerinde duyarlılık arttığında bu konutların işlevselliği de artacak yaşanıyor.

Genelde Tokiden  ev almadan önce kafamızda şu sorular oluşur ?

  1. Toki başvuruları ne zaman 2017
  2. Toki başvuru formu
  3. Toki evleri fiyatları
  4. Toki başvuruları nereye yapılıyor
  5. Toki başvuru tarihleri
  6. Toki başvuru formu doldur
  7. Toki’ye nasıl başvurulur
  8. Toki başvuru yerleri

Tokiden ev alma şartları nelerdir

Toki yurtiçinde de yurtdışında da konut ve altyapı hizmetlerinin uygulamalarını yaptırıyor ve inşa ediyor. Konut inşaatıyla alakadar olan çalışanları bu konuyla alakalı destekliyor. Natürel afet planlarında konut ve toplumsal donatıları şuanki. Gayrimenkul ve Konut inşaatı konularında firma kurabiliyor, oluşturulmuş firmaların ortağı da olabiliyor. Isteği ile proje ve uygulamaları yaptırıyor veya inşa ediyor. Garantili ve garantisiz iç ve dış tahvillleri her çeşitli menkul değerler amaçlı çıkarabiliyor. Toplanmış konutlar amaçlı kredi verebiliyor, köyler amaçlı legal yenilemeler, mimarinin değişiklik gelişimi ve yöresel mimarinin savunmasına yönelik projeleri kredilendiriyor bu projeler amaçlı uyumlu üremler getiriyor. Yurtdışında yapacağı harcamalar amaçlı hazine müsteşarlığından kredi alabiliyor.

Konut Kredisi çekmek istiyorsanız bu yazımızı okuyun; En Uygun Konut Kredisi

Tokiden konut almak amaçlı en az bir yıl bulunulan şehirde oturuyor olma koşulu aranır. Yeniden de yer aldığı ildeki il nüfus müdürlüğündeki kaydı olması bir takım vaziyetlerde yeteri kadar yer alıyor. Her bireyin yalnızca bir kez konut alma veya bunun amaçlı kredi çekme hakkını veriyor. Başvuru yapacak bireylerin maaş geliri sabitesi aranır. 3200 liranın üstündeki gelire sahip olanların müracaatı onay edilemez. Bu tam olarak gelirler üzerinden hesaplanmış bir rakamdır. Müracaatı yapacak bireyin eşinin veya bebeklerinin rastgele bir gayrimenkule sahip olmaması koşulu aranır. Başvuru gerekliliği mahaline getirilmişse şayet tokiye müracaat edilebilir. Bu müracaatlar 4 farklı kısımda incelenir. %40 özürlü, şehit ailesi, dul, babasız ve emekliler farklı kategorilerde değerlendirilir. Başvuru yapmanız amaçlı kimlik fotokopisi vesikası, varsa özürlü bilgisi, çalışma süresini tamamlamış yani emekli ise çalışma süresini tamamlamış yani emekli vesikası ve hak sahipliği vesikalari ile beraber idare başkanlığına sunması gerekir.