Banka Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Sizlere bu konu da yardımcı olabilecek bir çok banka bulunuyor hatta bu konu da sizlere tüm bankalar yardımcı olabilir,

Sizlere bu konu da yardımcı olabilecek bir çok banka bulunuyor hatta bu konu da sizlere tüm bankalar yardımcı olabilir, şuanda banka hesabı açtırmak veya kullanmak tamamen ücretsiz olup herhangi bir bankaya gidip ”ben banka hesabı açtırmak istiyorum” demeniz yeterlidir.

Banka hesabınız 5 dakika içerisinde açılıp kartınızda orada verilecektir fakat bu banka hesaplarında işler biraz değişiyor ve bazı bankalar sizden bazen ücret talep edebiliyorlar. Bizde sizler için bu sorunlarla karşılaşmamanız adına bir araştırma yaptık ve işte sizlere banka hesabı nedir? nasıl açılır adlı makalemiz..

Banka Hesabı Açtırmak

Yukarıda da dediğimiz gibi banka hesabı açtırmak tamamen ücretsiz fakat bazı bankalar sizden ücret talep edebiliyor. Ücret talep etmeseler dahi hesap işletim ücreti adı altında sizden her ay 60 ₺ gibi bir ücret isteyebiliyorlar veya sizleri daha fazla masrafa sokmak adına her para gönderme işleminizde sizden işlem ücreti alabiliyorlar. Bu sorunlarla karşılaşmamak istiyorsanız Finansbank Enpara‘ı veya Yapı Kredi Nuvo’u tercih edebilirsiniz.

Bu bankalarda şube yok fakat neredeyse banka hesabınızda yaptığınız tüm işlemler ücretsiz. Hesap işletim ücreti adı altında veya işlem ücreti adı altında sizden hiç bir ücret talep etmiyorlar banka hesabınızı tamamen ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Diğer bankalar örnek olarak; ”Ziraat bankası, Garanti bankası” bu gibi bankaların neredeyse tümünde sizlere söylediğimiz ücretler 6 ayda bir veya her işlem yaptığınızda alınıyor. Finansbank Enpara şimdilik daha iyi gibi görünüyor yani tercih edeceğiniz ilk banka olabilir.