Para Kazanma Fikirleri

Eğer sizde artık yeter para kazanmak istiyorum diyorsanız bu makalemiz size göre işte para kazanma fikirleri konulu yazımız.

Eğer sizde artık yeter para kazanmak istiyorum diyorsanız bu makalemiz size göre işte para kazanma fikirleri konulu yazımız.

Para Kazanma Fikirleri Nelerdir?  Para her bireyin istediği bir değer. hepimiz çalışıyoruz ama zar zor geçim oluyor. Bu sürete tek maaş ile geçinmek aslında de çok çok zor. Bundan ötürü da insanlar bundan sonra değişik şeyler yaparak ek para kazanmak istiyorlar. İşte bundan ötürü da bizlerde bu yazıyı sizler amacıyla derledik. Acaba ne yaparak ve hangi işleri yaparak para kazanabiliriz? bunları sizler amacıyla teker teker bildirime çalışacağız.

Bu sayede de sizlerde, size en yakın olan bir ya da bir kaç madde üzerinden para kazanabilirsiniz. Hem de sizler amacıyla bildirdiğimiz fikirler dışında sizlerinde ya şu fikirlerde var dedikleriniz var ise, lütfen aşağıya yorum bırakarak bizler ile paylaşın.

 EL ARABA SATIŞI

Arkadaşlar henüz bu işten çok ciddi manada ekmek yiyen şahıslar var. Adam memur ya da özel sektörde çalışıyor ama bu iştende aylık masraflarını çıkartabiliyor. Bunun amacıyla ellerinizin altında internetinizin olması gerekiyor. Yapmanız gereken birtakım 2. el vasıta satan platformları takip etmek. Çünkü birtakım insanlar ciddi manada nakite sıkışıyor olabiliyor. Bundan ötürü da acil olarak arabasını satışa çıkarıyor.

25 bin liralık arabayı 22 bine sağlıyor misal olarak. Yada 100 bin liralık arabasını 90 bine vermek mecburiyetinde kalıyor. Bu işten para kazananlarda derhal takibe alıyor ve oturup sıkı bir piyasalığa girişiyor. Daha sonra da ucuza alıp 1 – 2 hafta ortamında istediği fiyata satıyor. Kazandığı parada en az bir maaş kadar oluyor.

2. EL EŞYA ALIMI VE SATIŞI

Bu işe normalde spotçuluk deniyor ama çevrimiçi versiyonu. Hem de az daha değişik olanı. Sahibinden ve letgo gibi 2. el satış bölgelerinde çok çok elektronik ürün satışı yapılıyor. Durum bu tür olunca da bu işten para kazanılıyor. Mesela geçenlerde gördüm 6 aylık hp laptobu piyasa sayısal değerinin bin lira altına sağlıyor. 3 bin liraya almış ama 2 bin liraya sağlıyor. Belki piyasalıkla daha da aşağı çekilebilir. İşte bu ürünlerin alıp satımından güzel para kazananlar var. Led ve lcd tv ler, notebook ve laptoblar, akıllı telefonlar ve tabletler bunlara numune olarak gösterilebiliyor.

EMLAK ALIM SATIMI

Emlak işlerinde de çok güzel para kazanılabiliyor. Esasen en çok yüklü para kazanma yolu da diyebiliriz. Adam sıkışmış. Kredi borçlarını ödeyecek ve acil olarak imarı olan ve sayısal değeri 250 bin lira olan arsasını 200 bin liraya hem de daha da düşük fiyata bırakabiliyor. Bir diğer numune ile yazımıza devam edelim; insanlar kendi işi ile ilgili bir ürünü %50 indirimli alma fırsatı yakalıyor. Bu halde da evini acil ve çok ideal fiyata satışa çıkarıyor.

Sizler de bu tip gayri menkulleri alıp satarak kısa bir sürede bir senelik maaşınız kadar para kazanabilirsiniz. 250 bin lira sayısal değerindeki gayrimenkulü 200 bin alıyorsunuz ve 1 -2 ay ortamında de 50 bin liraya yakın bir kar elde ediyorsunuz.

EVDE EK İŞ

Arkadaşlar henüz evde ek iş yapan binlerce insan var. Ayda en az 1.000 TL kazanılıyor. Hatta ayrılan vakte göre 2 -3 bin lira bile kazanılabiliyor. Evde oluşturulan işleri daha çok ev hanımları olan ablalarımız, Annelerimiz ve teyzelerimiz gerçekleştiriyor. Evde uygulanabilecek işlerin bir kaçını sayalım isterseniz; Evde yazı yazma, evde yemek yapma, evde, ütü yapma, evde terzilik yapma, evde pasta yapma, evde kına ve çağrı paketleme, evde kutu katlama, evde incik boncuk işi.

TASARRUF YAPMA

Arkadaşlar para kazanmak ve biriktirmek istiyorsanız biraz da tasarruf yapmanız gerekiyor. Öncelik ile sigara içenler aylık 500 TL sigaraya vereceğine her ay bir köşeye atabilir. Tıpkı bunun gibi kendinizce aylık ve günlük birikimler yapmaya çalışın. numune olarak işe güzel havalı zamanlarda yürüyerek gidip gelin. Öğle araları lokantadan yemek yiyeceğinize evinizden yiyin. Dışarıda bardağı 10 liradan kahve içeceğinize bunu evde 25 kuruşa gerçekleştirin. Bu sayede da kendi paranızı artırabilirsiniz.

DÖVİZ AL SAT

Para kazanma yollarından birisi de budur. Bu işe girmeden evvelce bir kaç ay ekonomi haberlerini takip ediyorsunuz. sonrasında da Doların ya da Euronun haline göre alım satım yapıyorsunuz. Dolar düşük fiyatta iken 100 bin liralık dolar alıyorsunuz. Daha sonra resmen pusuda bekliyorsunuz. Dolar dilediğiniz düzeye çıktımı derhal satıyorsunuz. Bu sayede de bir anda cebinize 10 bin lira katabiliyorsunuz. Aynı şekilde takip ettiğiniz döviz düştü mü, bu sefer 110 bin liralık alım yapıyorsunuz ve arttığında satarak daha çok para kazanıyorsunuz.

BANKALARDAN GRAM ALTIN HESAPLARI

Altın yatırımı dövize göre daha da güvenlidir. Zira para bir anda düşer ama altın dünya fiyatı belli dir. Öyle çakılma falan yaşanmaz. Aynı döviz olayındaki gibi altın fiyatı düşükken yüksek miktarda gram cinsinden altın alıyorsunuz. Daha sonra altın yükselişe geçti mi, satışını gerçekleştirerek güzel paralar kazanıyorsunuz. Tabi bunun amacıyla ekonomiyi ve altın piyasasını yakından takip etmeniz gerekiyor.

BORSA – HİSSE SENETLERİ

Bankalar, sizlere borsada hisse alıp satma olanağı tanıyor. Bu sayede de sizlerde para kazanabiliyorsunuz. Tanıdığım bir kaç şahıs var. 6 Aylık bir ön araştırmadan sonra 10 bin lira ile haftalık 250 TL kazanıyorlar. Buda aylık bin lira yapıyor ve market piyasa alışverişlerine yetiyor. Tabi bu işe çok daha büyük miktarlar ile girip para kazananlar var. Amma velakin ben olsam bu yolu denemezdim. Genellikle de bilginiz yoksa çok bulaşmayın. Bu işe uzun süre ayıranlar temkinli davranınca para kazanabiliyorlar.