İkinci El Arabaya Kredi Çekebilirmiyim

İşte tüm sorularınızın cevabını sizlerle paylaşacağız …

İkinci El Arabaya Krediyi nasıl çekebilirim makalemiz.Günümüzde gerektiğince süregelen bir piyasaya sahip olan ikinci el otomobiller büyük rağbet görüyor .

Peki ya ikinci el vasıta alırken de 0 km otomobillerde bulunduğu gibi kredi çekebilir miyiz ? İkinci el arabaya kredi çekmek amacıyla lüzumlu şartlar nelerdir ? İkinci el taşıt kredisinde yaş sınırı kaçtır ?

İşte tüm sorularınızın cevabını sizlerle paylaşacağız …

Bankaların detaylı ve derhal derhal ideal faiz oranları ile sundukları detaylı taşıt Kredileri var . 0 km bir otomobil sahibi olamayanların ise en çok tercih ettikleri ve 0 km otomobillere göre parasal oranda da gerektiğince ideal olan ikinci el otomobillerden birisini alabilmek istiyorsanız hemde elinizde sadece peşinat kadar bir birikiminiz varsa sizin de tercihiniz ideal faiz oranlı bir banka kredisi kullanmak olacak .

İkinci El Taşıt Kredisi Nedir ?

Bu kredi alacağınız otomobilin yaşı ve kasko sayısal sayısal değerine göre size belirti edilen oranda bankaların alacağınız otomobil amacıyla verebileceği kredidir . Ne kadar kredi kullanabileceğinizi ise alacağınız aracın yaşı ve kasko sayısal sayısal değeri belirliyor . Çünkü bankalar bu değerlere göre kullandırabilecekleri kredi oranını hesaplıyor .

İkinci El Otomobilde Yaş Sınırı Nedir , Nasıl İşler ?

Yaş sınırı kredi çekerken en mühim nedendir . Kredi çekeceğiniz aracın yaşı bankadan bankaya değişir ama genellikle 8 yaşın üzerindeki vasıtalara kredi çıkartmazlar . Bu yüzden baktığınız aracın 8 yaşını geçmemiş olmasına ilgi etmelisiniz .

İkinci El Otomobil’in Ne Kadarına Kredi Kullandırılır ?

İkinci el alacağınız aracınıza kredi çekmek istiyorsanız bir oran peşinat vermeniz gerekiyor . Fatura sayısal sayısal değeri 50 bin Tl’ye kadar olan vasıtalar amacıyla %70 ve 50 Bin Tl’yi geride bıraktığımız vasıtalar amacıyla ise tekrar %70 oranında kredi kullanabilmeniz mümkün .

Tabi şunu da unutmamak lazım ki kredi çekebilmeniz amacıyla 18 yaşını doldurmuş olmanız , belge ile gösterilebilir bir geliriniz , sigortanız ve kredi notunuz yüksek olması lüzumludir .