Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim

Bilindiği üzere bundan sonra hayatımızın her bölümünde bankalardan aldığımız krediler ile işimizi görecek hale geldik .

Herkesin ne yazıkki bankalara ihtiyacı vardır.Yalnız bankalar için Kredi notu çok önemlidir.Bilindiği üzere bundan sonra hayatımızın her bölümünde bankalardan aldığımız Krediler ile işimizi görecek hale geldik .

Peki ya taşıtta , konutta ve aklımıza gelen her konudaki ihtiyaçlarımız amacıyla çekebildiğimiz kredi birtakım şahıslara namacıyla çıkmaz ? Bunu hiç düşündünüz mü …

Kredi çekerken bankaların uyguladığı bir risk programı bulunmaktadır ve bu programın adı kredi notu’dur . Eğer kredi notu yüksekse bankalar doğrulusunda daha süratli onay alırsınız . Şimdi biraz kredi notu nedir ne değildir biraz bilgi edinelim .

Kredi Notum Düşükse Kredi Çekemez Miyim ?

Kredi notunuz düşükse malesef kredi çekemezsiniz . Eğer risk grubunda değilseniz bankaların insiyatifinde ve yüksek meblalar olmadığı prosese kredi çekme şansınız devam eder ama risk grubuna girmişseniz kredi çekmeniz pek olası görünmüyor .

Kredi Notu Puanlaması Nasıldır ?

Kredi notu risk tablosunu incelemenizde yarar var …

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim ?

Kredi notunuz yukarıdaki tabloya göre 1500 – 1900 puan aralığındaysa çok rahat kredi çekebilir ve kısa vakitte kredi onayı temin edebilirsiniz .

700-1500 aralığında ise kredi çekersiniz ancak dilediğiniz tutarda ve çabuklukta kredi alamayabilirsiniz .

0-699 puan aralığında ise kredi çekmeniz olası görünmüyor gibi ama yinede denemekte yarar var .

Kredi Notumu Yükseltmek İçin Neler Yapabilirim ? Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim ?