Ne İş Yapabilirim

Ne İş Yapabilirim ,iş kurmak,yeni bir iş ,Başarı öyküleri arttıkça yeni girişimcilerin adedi da o denli artış göstermekte.

Ne İş Yapabilirim ,iş kurmak,yeni bir iş ,Başarı öyküleri arttıkça yeni girişimcilerin adedi da o denli artış göstermekte. Bir ülkenin kalkınması bireylerin kültür seviyeleri ve çalışma azimleri ile orantılıdır. Hiç kuşku yoktur ki kültürel gelişmeyi akabinde ekonomik kalkınma takip etmektedir. Elbette her insanın emeği çok mühimdir. Fakat kimilerin cesareti ve girişimci ruhu ile emekleri kadar katkıları da büyük olmaktadır. Girişimciler hedeflerini ve hayallerini katiyen kaybetmemelidirler. Bu hedeflere doğru yol aldıkça başarı ve kazançta arkanızdan gelecektir.

Yeni bir iş

İşinizi iyi gerçekleştirme gayreti amacıyla her daim canlı olmalıdır. Hedefinizden uzaklaşmak sizi geri atacağından, ilk günkü hevesinizi her daim yaşayabiliyor olmalısınız. Yolunuz uzun ve meşakatli. Fakat unutmamalısınızız ki bütün azminiz kendiniz amacıyla. İlerisi amacıyla büyük hedefleriniz olabilir fakat aceleci davranmayınız. Sizi büyük hedeflere taşıyacak olan bugünün ufak başarıları olabilir. Unutmayın, bu girişimcilik sizin hayatınızın fırsatı olabilir. Sizin gerçekleştireceğiniz bu iş unutmamalısınız ki ülkemize de çok şey kazandıracaktır. Zamanınızı ve enerjinizi önemsiz şeyler amacıyla değil, işiniz amacıyla harcayın.

Uzun vakit geçti ve beklediğiniz başarıyı elde edemediniz. Hiç süre kaybetmeden eksper birinden yardım alarak nerede eksik bulunduğunuzu öğrenin. Hemen pes etmeyin. Unutmayın, bugün gerçekleştireceğiniz seçimler yarın nerede olacağınızı belirleyecektir. Nitelikli ve profesyonel bireylerin fikirleri size yeni bakış açıları kazandıracaktır. Eksiklerinizi görmezden gelir ve tek başına, kendi fikirlerinizle gelişme konusu ile ilgili ısrarcı davranırsanız, bu durumdan hem siz, hem kurumunuz ya da şirketiniz, hem de ülkemiz zarar görebilir. Sadece bir girişimci olarak görmeyiniz kendinizi. Siz gelişmekte olan ülkemizin de basamaklarından birisiniz ayrıca. Sizin başarınız ülkemizin kalkınmasında rol oynayacaktır. Sürekli gelişerek yenilenmek, diğerleri ile yararlı paylaşımlarda bulunmak ve yaptığınız işten beğeni duymak ta ticaret hayatında size mühim faydalar sağlayacaktır.

 

İşinizdeki olumlu bakışınız, işinize gösterdiğiniz olumlu tutum başarı amacıyla çok mühimdir. Gerçekten gidişat sizi memnun etmiyor ya da dara sokuyor ise en başından bu yana nasıl bir çalışma biçimi izlediğinizi denetim ediniz. Başarısızlığın esasında fazlası vakit çok kolay sorunlar yatar. Yardım alacağınız eksper şahıs sorunlarınızı çok daha süratli görmenizi sağlayacaktır. Eğer ki aslında olmuyor ise paniğe kapılmayın ve en az kayıpla nasıl kurtarabileceğinizin yollarını arayın. Mesela sektör değiştirebilirsiniz. Yeteneğiniz ya da yatkınlığınızın daha çok bulunduğu bir işe kayabilirsiniz.

Siz işinizde güzel şeyler hayal ettiniz ve bir yola çıktınız. Başarısızlığı düşünerek motivasyonunuzu düşürmeyiniz. Yapılan incelemeler işaret ediyor ki girişimcilerimiz arasından başarısız olanların adedi başarılı olmuş girişimcilerimizin yanısıra çok az. Doğru strateji ve sabır ile sizinde başarılı olmamanız amacıyla hiç bir namacıyla yok. Yeter ki kendinize ve işinize tam anlamıyla güvenin. Evet, bu sizin işiniz. Bu işi büyütecek ve geliştirecek olan da sizsiniz.Öncelikle lütfen kendinizi hafife almayın. Yenilikçiliği elden bırakmamak ile birlikte, bireysel verimliliğinizi de tam anlamı ile gösterebilme gayretinde olun.