Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar kullanıcılar yönünden tercih edilen bir düzenin kredisidir. Bu Krediler İslami koşullara olan idealluğuyla da ön plana çıkmaktadır. Faizsiz kredi kullanmak isteyen vatandaşlar bu krediyi veren bankalara lüzumlu evraklar vasıtasıyla müracaatını yapılabilir bu başvurunuzun onay alması durumunda bu krediden faydalanabilmektesiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Faizsiz kredi veren bankalardan biri olan Türkiye Finans Katılım Bankası bu hususta ki popülerliğiyle ve müşterilerinin memnuniyetiyle bu hususta hala üst sıralarda tespit edilen bankalardandır. Faizsiz kredi prosedüründe sağladığı kampanyalar ve fırsatlar krediyi kullanacak bireyin ilgisini çekmekte aynı vakitte da müşteriyi kendisine çekmektedir. Diğer bankalarla nerdeyse aynı özellikleri taşımasına karşın müşteri memnuniyetiyle ön plana çıkan ve isminden bahsettiren bankalardandır. Türkiye finanstan alacağımız Kredilerde İslam kurallarına ideal olarak nitelendirilir.

Daha Fazlası

En Düşük Kredi

Kolay Kredi

Gelir Belgesiz Kredi

Acil Kredi

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Ülkemizde çok tercih edilen bir banka olan Kuveyt Türk Katılım Bankası da faizsiz kredi veren bankalardandır. Özellikle dini kurallar yönünden alınmak dilenen faizsiz Kredileri Kuveyt Türk de müşterilerine sunmaktadır. Kuveyt Türk’ün yetkisi bulunduğu konut, mal ve hizmet sağlama, işletme, vasıta vb. gereksinimleri karşılayacak olan Kredileri faizsiz şekilde uygulamaya yetkisi bulunduğunu bilmelisiniz. Faizsiz Kredilerin tercih edilmesinin sebeplerinden en dikkat çekici olanı dini yönden faizin haram olmasıdır. İslam dinine mensup olan bireylerin faiz ile bir prosedür yapması yasaktır. Dini yönden gönül rahatlığı hedefiyle faizsiz krediye başvuran şahıs çoktur. Bununla eş güdümlü genel olarak muhafazakâr kesim bu krediden faydalanmaktadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası, sahip olmak istediğin bir malı ya da ürünü satın alarak belli bir kar karşılığında size satar. Bu şekilde bir kar elde eder. Hem de alacağını belirli vadelere bölmektedir. Diğer bankalara bakılarak daha değişik bir çalışma biçimi olan Kuveyt Türk müşterilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. İslam dinine mensup olan bireylerin bu bankayı da genellikle tercih ettikleri görülmektedir. İslamiyet adına bilgi sahibi bireylerin İslam yönünden ideal kredi olarak bu bankaları göstermesi de bu bankaya müşteri kazandırmaktadır.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye’nin ilk faizsiz bankasıdır. Konut finansmanı konusu ile ilgili, taşıt finansmanı konusu ile ilgili bütün finansmanlar da aktif rol üstlenen Albaraka Türk ülkemizde de başarılı bankalardandır. Kredi hizmetleriyle müşterilerini memnun etmektedir. Albaraka Türk bankasına bu kredi amacıyla başvurunuzu tamamladıktan sonra istikbal yanıtı beklemeniz gerekir. Gelen yanıt kredinin onaylandığına yönelikse kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Başvurunuz tamamlandıktan sonra alacağınız evi, vekaletle Albaraka Türk bankası yönünden satın alınır. Kullanmak dilediğiniz finansman tutarının ve de vade uzunluğuna göre kar belirlenir. Belirlenen karla eş güdümlü size satışı sağlanır. Satıl alacağınız bu konut kredi borcunuz tamamlanana kadar 1. Dereceden ipotek altında olur. Borcu ödemediğiniz taktirde Albaraka Türk konuta haciz prosedürü gerçekleştirebilir. Bu hallerde kalmamak amacıyla borçlarınızı çok geciktirmemeye çalışın ve ödeyebileceğiniz aylık tutarları göz önünde bulundurarak krediden yararlanın.